Primorac bez milosti za Budvu, šesti poraz Katara

Vaterpolisti Primorca deklasirali su Budvu u osmom kolu regionalne A1 lige – 23:6 (3:2, 8:0, 5:2, 7:2).

Budvani su uspjeli da ispariraju Kotoranima samo u prvoj četvrtini. Poveo je Primorac, ali je uslijedio preokret na 2:1 golovima Danila Radonjića što je bilo ujedno i jedino vođstvo Budve na ovom meču.

Do kraja prve četvrtine Kotorani su poveli sa 3:2. Ključnu razliku napravili su u drugoj dionici koju su dobili rezultatom 8:0 i na sredini meča imali +9 (11:2).

Primorac je rutinski priveo meč kraju i tako lagano opravdao ulogu favorita.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Marko Mršić i Nikola Marković sa po sedam golova. Tri puta je mrežu tresao Balša Vučković, po dva su dodali Petar Ćetković i Đorđije Stanojević, dok se u listu strijelaca jednom upisao Draško Brguljan.

Kod Budve najbolji je bio Danilo Radonjić sa tri gola. Dva je upisao Stefan Kovačević dok je jedan dodao Radivoj Radanović.

Šesti poraz u sezoni doživio je Kataro od kojeg je večeras bila bolja reprezentacija Slovenije – 17:9.

Marko Milić i Dušan Milaš postigli su po dva gola, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Ljubomir Kovačić, Milan Nikaljević, Dragan Marković, Pavo Vičević i Ivan Marković.

Sjutra od 17 sati se sastaju Primorac i Kataro, dok će od 18 i 40 igrati Budva i Slovenija.