Primorac nastavlja sa ubjedljivim pobjedama

Vaterpolisti Primorca još jednom su pokazali da su makar klasu, ako ne i dvije, iznad svih rivala u regionalnoj A1 ligi. Savladali su Sloveniju rezultatom 24:13 (6:4, 8:2, 5:3, 5:4) u 10. kolu.

Ovo je još jedna rutinska pobjeda za izabranike Zorana Maslovara koji su ostvarili i 10. pobjedu u isto toliko utakmica. Slovenci su uspjeli da budu ravnopravan rival samo u prvoj dionici u kojoj su u nekoliko navrata imali vođstvo. Na minut do kraja prve četvrtine Primorac je poveo golom Marka Mršića i prednost do kraja nije ispustio.

Ključnu razliku Kotorani su napravili u drugoj četvrtini koju su riješili u svoju korist rezultatom 8:2 i time poslali jasnu poruku Sloveniji da u ovom meču nemaju šta da se nadaju.

Do kraja su rutinski priveli meč kraju i još jednom slavili dvocifrenom razlikom.

Najefikasniji je bio Marko Mršić sa pet golova. Po tri su dodali Angus Lambi, Fleming Kastrop, Nemanja Vico i Đorđije Stanojević. Jedini sa dva pogotka bio je Balša Vučković, a čak petorica igrača upisala se jednom u strijelce – Draško Brguljan, Nikola Marković, Marko Gopčević, Petar Ćetković i Relja Vukanić.

U timu Slovenije najbolji sa četiri gola bio je Jaša Lah. Tri je dodao Vukašin Stefanović, dva puta je strijelac bio Nace Štromajer, a po jednum su se upisali Aljaž Tropan, Aljaž Pevec, Enej Potočnik i Matija Canc.