REGIONALNA VATERPOLO LIGA / 2. KOLO

Primorac se kockao pa slavio

Vaterpolisti Primorca savladali su Primorje 12:11 u 2. kolu Regionalne vaterpolo lige. Kotorani su imali prednost tokom čitavog duela, ali su morali da odbrane zadnji napad kako bi izbjegli peterce i dodatne komplikacije.

Primorac je od starta nametnuo svoj ritam, čvrsto u odbrani, kvalitetno u napadu i odmah su stekli prednost od tri gola, a pogađali su Nikola Brkić, Savo Ćetković i Nika Šušijašvili. Hrvatska ekipa je do kraja četvrtine zaigrala bolje i smanjila na 3:2.

Dušan Matković se prvi put upisao u strijelce početkom druge četvrtine i prekinuo niz Primorja od dva pogotka. Nastavila se igra gol za gol na obje strane, pa je Dašić drugim pogotkom smanjio na 5:4, da bi Matković iz teške pozicije pogodio za novih dva razlike i svoj drugi gol na meču. Ekipe su se raspucale u drugoj četvrtini, a Kotorani su na odmor otišli sa prednošću 7:5.

Primorac je preko raspoloženog Matkovića nakon početnih 3:0, ponovo stekao tri razlike, 8:5. Nakon što su ekipe pogađale na obje strane u drugoj, tvrđa treća četvrtina, drugi gol u trećoj dionici na 1:48 do kraja, nakon što je Lucijan Dujmić zatresao mrežu za 8:6, a potom je i Tin Brbnjak smanjio na 8:7. Savo Ćetković je novim pogotkom donio komotniju razliku za naš tim, za 9:7 na kraju četvrtine.

Primorac je preko Draška Brguljana prvi put tresao mrežu u četvrtoj dionici, za 10:8. Dobru su imali i realizaciju igrača više, bili su uspješni u četiri od osam pokušaja. Kod Primorja, Brbnjak se četvrti put upisao u strijelce sredinom četvrtine za 11:10 i neizvjestan finiš i pored toga što su čitav meč jurili zaostatak. Imali su gosti inapad za izjednačenje, ali je Karlu Babiću odbranio udarac Franćesko Masaro.

Matković sa tri gola bio je najefikasniji, po dva su postigli Mršić, Brguljan, Šušijašvili i Ćetković, dok se Brkić jednom upisao u strijelce. Kod gostiju, četiri puta je pogađao Brbnjak, najefikasniji akter duela.

Primorac u narednom kolu gostuje Jadranu iz Splita, 12. oktobra.