VATERPOLO

Primorac pobjedom proslavio povratak u elitu

Enigma za Vukove: Marko Mršić. Foto: Dejan Lopičić/Lob Sport

Vaterpolisti Primorca su pobjedom nad Vukovima 17:11 (4:3, 3:3, 5:4, 5:1) na Novom Beogradu proslavili povatak u Premijer regionalnu ligu.

Kotorani su praktično cijelim tokom utakmice poslednjem kola Regionalne A1 lige kontrolisali dešavanja na bazenu “Vlaho Bato Orlić – 11. april”, dozvolivši domaćima da smo jednom budu ispred (3:2) i to nakon što je Viktor Urošević kompletirao seriju Novobeograđana od 3:0 u petom minutu.

Uspjeli su domaći još da izjednače na 6:6 preko Dušana Trtovića u poslednjem minutu druge četvrtine. Primorac je nakon toga konstantno bio u vođstvu koje je raslo do maksimalnih i konačnih plus šest.

Marko Mršić je bi nerješiva enigma za Vukove sa čak sedam golova. Nemanja Vico i Balša Vučković su po tri puta zatresli mrežu. U listu strijelaca su se upisali još Draško Brguljan, Nikola Marković, Petar Ćetković i Đorđije Stanojević.

Kod domaćih je najefikasniji bio Trtović sa četiri pogotka.

Drugi kotorski klub, Kataro, Regionalnu A1 ligu okončao je na pretposlednjem mjestu. Akademija je u borbi za izbjegavanje “fenjera” savladala Proleter sa 13:11 (5:4, 1:1, 4:2, 3:4).

Zrenjaninci su u Kotoru vodili samo na startu utakmice, nakon čega su se domaći pitali za sve.

Marko Milić, sa četiri gola, predvodio je pobjednike. Nebojša Petrović je postigao tri, Dragan i Ivan Marković po dva, a Ljubomir Kovačić i Dušan Milaš po jedan gol.

U poraženom timu je Nemanja Matković postigao četiri pogotka.

Sledeće sezone će Jadran i Primorac predstavljati Crnu Goru u Premijer regionalnoj A1 ligi, dok će Kataro i Budva igrati u Regionalnoj A1 ligi.