Primorac preplivao do glavne faze Evro kupa

Kotorani maksimalnim učinkom do Top 16 faze. Foto: Vuk Ilić

Pobjedom nad Peristerijem 12:6 (4:3, 2:0, 3:1, 3:2) Primorac je kao prvi u kvalifikacionoj grupi H izborio plasman u narednu, glavnu i grupnu fazu Evro kupa.

Nakon trijumfa nad Panatinaikosom (8:7), Terasom (14:12 nakon petaraca) i Hanovera (11:7), sastav Zorana Maslovara je danas potopio i posljednjeg suparnika na bazenu Zoran Džimi Gopčević i izborio mjesto među 16 najbolji ekipa drugog po po snazi evropskog klupskog takmičenja.

Gosti su odvažno ušli u utakmicu, vodili 0:1 i 2:3, ali je Primorac golovima Marka Mršića i Marka Gopčevića na 17 sekundi prije kraja prve četvrtine okrenuo rezultat, preuzeo konce dvoboja i najavio strašnu seriju – 7:0!

Tvrda druga četvrtina donijela je tek dva pogotka, a oba u mreži Peristerija. Nemanja Vico i Mršić drugim golom povisili su na 6:3, čime je kotorski velikan poslao jasan signal pred drugi dio utakmice da je pobjeda jedina opcija.

U trećoj dionici serija nezaustavljivog crnogorskog predstavnika nastavljena je sve do 9:3, uz dva gola Đorđa Stanojevića i jedan Petra Ćetkovića, a koju je na minut i devet sekundi prije kraja prekinuo Angelos Foskolos.

Rutinski završetak potpisali su Draško Brguljan, Stuart Angus Lambi i Mršić za konačnih 12:6 i ostvarenje zacrtanog cilja u drevnom gradu.

Mršić je s tri gola prvo ime susreta, dok su se u strijelce po dva puta upisali Gopčević, Ćetković i Stanojević. Sa druge strane, Foskolos i Krisospatis su po dva puta pogađli metu.

U prvoj utakmici grupe H Hanover je savladao Panatinaikos 14:11 i zajedno sa Primorcem prošao dalje.