VATERPOLO

Primorac prvak Crne Gore nakon 16 godina!

Vaterpolisti Primorca prvaci su Crne Gore nakon 16 godina! Kotorani su u finalu plej-ofa domaćeg prvenstva sa 3-0 u pobjedama bili uspješniji od Jadrana. Međutim, bilo je sve osim lako u borbi za trofej. Kotorani su nakon drugog meča i u trećem duelu slavili tek nakon izvođenja peteraca 16:14 i spriječili velikog rivala da zaokruži cijelu deceniju na krovu našeg vaterpola.

Ključna je u penal ruletu bila već prva serija, kada je ruski internacionalac u redovima Jadrana, Ivan Nagaev, pogodio stativu. Nakon toga su svi izvođači na obje strane bili sigurnu, a pisaće se da je poslednji, peti peterac vrijedan titule pogodio Đorđije Stanojević.

Od početka meča se igralo gol za gol, dok Matej Čaraj i Danilo Stupar nisu odveli Jadran na plus dva (6:4).

Novljani međutim nisu uspijevali da zatresu mrežu u poslednjih tri minuta i 39 sekundi druge dionice, pa su Draško Brguljan i Nikola Brkić vratili utakmicu u egal pred poluvrijeme.

Izabranici Petra Radanovića su tokom finalne serije imali hroničnih problema sa realizacijom igrača više. U trećoj četvrtini je proradio ovaj segment igre Hercegnovljana, Strahinja Gojković i Nagaev su u dva napada zaredom materijalizovali brojčanu prednost domaćih u bazenu i opet donijeli dva gola prednosti svom timu.

Kotorani su u finišu treće i prvom dijelu poslednje četvrtine stisnuli odbranu, nisu dozvolili velikom rivalu da tačno pet minuta i devet sekundi zatrese mrežu, dok su na drugoj strani pogađali Nikola Marković, Srđan Janović i Marko Mršić i donijeli prvo vođstvo Primorcu (11:10).

Crni oblaci nadvili su se nad Škverom kada je Aleksandro Kralj odbranio peterac Danilu Radoviću.

Jovan Vujović je poslije udarca Nagaeva i nove odbrane Kralja, našao ključ za kotorsku bravu (11:11).

U poslednja tri minuta i 21 sekundu ni jedna ekipa nije uspjela prevlada pa se pristupilo izvođenju peteraca.

Primorac je zbog već pomenutog promašaja Nagaeva prekinuo dominaciju Jadrana, a plejada malih igrača u oba tima i velika borba i neizvjesni dueli u svih pet ligaških duela dva najveća crnogorska kluba ulivaju nadu za bolje sjutra crnogorskog vaterpola.

JADRAN – PRIMORAC 14:16 – poslije peteraca 11:11 (2:2, 4:4, 4:3, 1:2)

Bazen na Škveru. Sudije: Siniša Matijašević (Herceg Novi) i Veselin Mišković (Kotor). Igrač više: Jadran 12 (5), Primorac 8 (4). Dva igrača više: Jadran 1 (0), Primorac 1 (1). Peterci: Jadran 2 (1).

JADRAN: Đurović (sedam odbrana), Holod 3 (1), Vučurović 1, Stupar 1, Vujović 1, D. Radović 1, Nagaev 1, Gardašević, Vujičić, Sladović, Čaraj 1, V. Radović 1, Vuković, Gojković 1.

PRIMORAC: Kralj (šest odbrana i peterac), Brguljan 1, Marković 2, Gopčević, Mršić 3, Lembi, Janović 1, Kastrop, Vico 1, Brkić 1, Ćetković, Stanojević 2, Isljamović, Vučković.

Serija peteraca: Nagaev stativa u prvoj seriji, Holod, D. Radović, Sladović (Jadran), Marković, Mršić, Janović, Ćetković, Stanojević (Primorac).