Pro Reko zakazao finale i odbranu titule

Vaterpolisti Pro Reka uspjeli su da se plasiraju u finale Lige šampiona tako što su savladali najveće iznenađenje završnice, ekipu Vuljagmenija (12:8) , i tako zakazli reprizu prošlogodišnjeg finala sa Novim Beogradom.

U prvom dijelu držali su se izabranici Vladimira Vujasinovića pa je rezultat na poluvremenu bio 5:5.

Ipak treća četvrtina bila je presudna jer su Italijani u istoj uspjeli da postignu pet pogodaka a da pritom u potpunosti sačuvaju svoju mrežu. Već tada je bilo jasno da je Pro Reko drugi finalista ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona.

Najefikasniji u Pro Reku bili su Oskar Ečenike sa tri gola dok su Tomas Halok i Frančesko Di Fulvio postigli po dva. Naš Aleksandar Ivović je bio bez učinka na ovom meču.

U ekipi Vuljagmenija, Nikolaos Papasifakis je bio jedini sa dva gola, po jedan su postigli Robert Vudhed, Alabrakis, Kalogerpopulos, Almiras, Nikolaidis, Alfragkis i Trulos.

Finalni meč između Pro Reka i Novog Beograda igraće se trećeg juna od 21 čas.