EVROPSKO PRVENSTVO U MINI FUDBALU

Probuđena Crna Gora demolirala Albaniju

Reprezentacija Crne Gore u mini fudbalu probudila se poslije lošeg starta grupne faze i poraza od Slovenije (1:0) i sa ubjedljvih 6:1 savladala selekciju Albanije u drugom kolu grupe A.

Ovom pobjedom praktično je obezbijeđen plasman u nokaut fazu.

Za razliku od sinoćnje blijede partije večeras je od prve sekunde na terenu sve bilo jasno. Već u 25. sekundi Ivan Pejaković je uputio ozbiljan šut, ali je golman Albanije vrhovima prstiju skrenuo loptu u korner.

Nastavio se pritisak izabranika Dejana Raspopovića, a u 5. minutu veliku priliku imao je Rijad Dervišević, ali je iz neposredne blizine prebacio gol. Ipak, kasnije je crnogorski napadač potpuno izdominirao.

Od 10. minuta kreće rapsodija. Korner je izveo Nikola Mijović, Bogoljub Komatina efektno proigrao Dragana Radomana koji špic udarcem zakucava loptu u mrežu.

Dragan Radoman. (Foto: Lob Sport/Dejan Lopičić)

Prvu, i jednu šansu u prvom poluvremenu, Albanija je imala u 12. minutu, ali je Nemanja Koprivica odbranio zicer.

Samo dva minuta ovaj promašaj je kažnjen. Ivan Mijušković je odličnim dodavanjem proigrao Miloša Pejakovića koji pogađa za 2:0. Potom je na scenu stupio mladi Dervišević i sa dva gola u 21. i 22. minutu odveo naš tim na velikih 4:0.

Poslije tri minuta igre u drugom poluvremenu veliku šansu za 5:0 imao je Damjan Otašević, ali je golman Albanije spasio loptu na gol liniji.

Albanci su uspjeli da se probude i dođu do gola u 32. minutu. Đoka je proigrao Arlina Đipija koji je zaista lijepo završio akciju.

Mogla je Crna Gora ponovo do četiri razlike u 38. minutu, ali je nažalost šut Radomana zaustavila stativa. Međutim, samo tri minuta kasnije treći gol ove večeri upisao je Dervišević na asistenciju Ivana Pejakovića. Nije se naš napadač tu zaustavio. Svoj četvrti, a ukupno šesti gol, večeras postigao je u 47. minutu i tako postavio konačan rezultat.

Ranije večeras u našoj grupi Bosna i Hercegovina je sa 5:0 nadigrala Sloveniju. Upravo protiv BiH naš tim će u utorak od 19.30 sati završiti grupnu fazu. Biće to pravi spektakl s obzirom da se očekuje puna Dvorana Mirza Delibašić.

Tabela poslije dva kola. (Foto: Printscreen)