FINALNA SERIJA ZA ODBOJKAŠE

Prvi korak Budve ka odbrani trona

Šampioni blizu novog pehara, Foto: OK Budva/Facebook

Odbojkaši Budve, aktuelni prvaci Crne Gore i osvajači nedavno završenog Kupa, na pravom su kursu ka odbrani pehara nakon što su u prvoj utakmici finalne serije savladali Budućnost pred svojim navijačima 3:0, po setovima 25:16, 25:23, 25:18.

U prvom setu nije bilo nimalo uzbuđenja, neizvjesnosti…Bukvalno je sve pripalo Budvanima.

Druga dionica meča – druga priča. Podgoričani su popravili defanzivnu, prije svega blok koji im je donio šest poena. U nekoliko navrata Budućnost je imala i +2, ali je u najvažnijim momentima seta, isplivao individualni kvalitet i daleko veće iskustvo budvanskog tima, prije svih kapitena Radunovića, zatim Ječeminice i Minića.

U trećem dijelu meča rezultatska klackalica je trajala do sredine seta kada je domaćin serijom 6:0 odlepršao na nedostižnu razliku i rutinski priveo utakmicu kraju.

Gorostasni Aleksandar Minić je potpisao 18 poena za Budvane, Benjamin Hadžisalihović 12, a Balša Radunović 10. Kod Podgoričana Stefan Radević najefikasniji sa devet poena.

Serija se seli u glavni grad – meč u Podgorici zakazan je u utorak.

Prvak Crne Gore je ekipa koja prva stigne do tri pobjede.