VATERPOLO

Radovići riješili dramatični derbi na Škveru

Vaterpolisti Jadrana savladali su Primorac u dramatičnom derbiju 10:9 (1:1, 2:3, 3:1, 4:4) i tako obezbijedili prednost domaćeg terena u finalnoj seriji.

Od prvog minuta moglo se naslutiti da nas čeka neizvjesna utakmica. Igralo se gol za gol tokom većeg dijela prvog poluvremena, ali je na polovini meča vodio Primorac rezultatom 4:3 i to golom koji je postigao Nikola Brkić na tri sekunde prije isteka prvog dijela.

Tokom treće dionice domaći su preokrenuli na 6:5 i ušlo se u posljednji period meča. Činilo se da Novljani lome otpor Kotorana kada su po prvi put došli na dva gola viška, ali Primorac se nije predavao. Sa zaostatka od 8:6 vratili su se na 8:8 na minut i po do kraja.

Tada na scenu za Jadran stupaju Radovići. Prvo je Danilo vratio vođstvo na 57 sekundi do kraja (9:8), potom je uslijedilo izjednačenje Primorca preko Marka Gopčevića, ali je meč golom 10 sekundi prije isteka regularnog toka riješio Vasilije Radović.

Najefikasniji u pobjedničkom timu sa tri gola bio je upravo Danilo Radović, a po dva su dodali njegov prezimenjak Vasilije, Ivan Nagaev i Jovan Vujović. Uroš Vučurović je jednom zatresao mrežu Primorca.

Kod Kotorana čak trojica sa po dva gola – Marko Gopčević, Nikola Brkić i Srđan Janović. Po jednom su se upisali Angus Lambi, Balša Vučković i Nemanja Vico. Loš dan u ekipi Primorca imao je Marko Mršić koji je promašio svih šest šuteva.