OLIMPIJSKE IGRE / VATERPOLO

Raspucani Mađari potopili Srbiju

Vaterpolisti Mađarske su u klasiku evropskog vaterpola, koji je odlučivao osvajača trećeg mjesta u B grupi na Olimpijskim igrama u Parizu i eventualno lakšeg rivala u četvrtfinalu (pitanje je ko je lakši u trouglu Hrvatska-Grčka-Italija), “potopili“ Srbiju 17:13 (2:4, 7:3, 6:2, 2:4)

Izabranici Žolta Varge nisu blistali u dosadašnjeg toku takmičenja u Gradu svjetlosti, poraženi su od Španije i Australije, savladali Francusku samo gol razlike i očekivano Japan… Na otvaranju poslednjeg kola “izdušili“ su na komšijama.

Raspucali su se Mađari, rešetali mrežu Srbije iz svih pozicija, postigli čak 13 golova za manje od 15 minuta u drugoj i trećoj četvrtini. Uroš Stevanović je po dva puta mijenjao golmane, ali nije mogao spriješi lavinu golova rivala.

Delfini su na startu utakmice bili ravnopravan rival, prije svega zbog inspiracije Miloša Ćuka. Iskusni veteran je sa dva filigrantska poteza, te asistencijom za Nemanju Vica donio i dalje aktulenim olimpijskim šampionima plus dva (4:2).

Deneš Varga i drugovi su odgovorili sa četiri vezana gola i preokrenuli.

Strahinja Rašović i Dušan Mandić su držali Stevanovićevu ekipu još malo u igri (7:7), da bi se u poslednjoj sekundi prvog poluvremena desio kiks koji je potpuno sasjekao moral Delfina.

Naime, poslije pogotka Gerga Zalankija, uslijedio je po jedan neuspješan napad na obje strane, da bi zatim mladi čuvar mreže Srbije Vladimir Mišović odlučio da napusti gol i uputi pas ka saigračima – pogriješio je, loptu je presjekao Varga i zatresao mrežu sa svoje polovine za 9:7.

Mađari su odmah na startu drugog poluvremena postigli još tri gola, kompletirali seriju 5:0 i tako najavili debakl Srbije (13:7).

U dva navrata Mađarska je imala i šest golova viška (14:8 i 15:9), da bi u poslednjoj četvrtini Mandić i Ćuk, koliko-toliko, ublažili poraz svoje reprezentacije.

Imenjaci, Zalanki i Fekete predvodili su Mađarsku sa po četiri gola. Efikasniji je na drugoj strani bio Mandić sa pet, ali mu je to slaba utjeha. Ćuk je stao na tri pogotka, Kotoranin Vico na dva.