Razigrana Budva pokazala šta zna: Ubjedljiv trijumf i otvorena vrata druge runde

Igrali su fantastično tokom kvalifikacija za Ligu šampiona, a dobre igre nastavile su se i u drugom po rangu evropskom takmičenju. U prvom meču šesnaestine finala CEV kupa odbojkaši Budve su bili dominantni protiv Dinama iz Apeldorna – 3:0 (25:22, 26:24, 25:21).

Zablistali su izabranici Miljana Boškovića na svom terenu, bili su na nivou tokom sva tri seta i na kraju upisali zasluženu pobjedu i praktično već sada zakoračili u narednu rundu.

Istakao je mladi stručnjak da rasterećenost njegovoj ekipi može da donese mnogo, a tako je i bilo. Ivan Ječmenica i drugovi su u prvom setu bili u zaostatku tokom većeg dijela, u nekoliko navrata su gosti iz Holandije imali po tri poena prednosti, ali to nije mnogo uticalo na Budvane. Uspjeli su da se vrate, a kod 20:20 napravili su ključnu seriju 4:1 i poveli 1:0 u setovima.

Drugi set je naročito bio zanimljiv. Za razliku od prvog, sada je crnogorski šampion bio u prednosti, u nekoliko navrata imao priliku da potpuno slomi Dinamo, koji se ipak vratio. Imala je Budva dvije set lopte kod 24:22, nije ih iskoristila, ali jeste treću za 2:0.

Budva je bila u naletu, iako je Dinamo imao 14:11 u trećem periodu, uspjela je Budva da preokrene, uz perfektan kraj seta kada je sa tri vezana poena potpisala maksimalnu pobjedu.

I veoma dobru situaciju pred revanš koji se igra 29. novembra u Apeldornu. Budvi je u tom meču potrebno da osvoji dva seta. U slučaju poraza od 3:0 ili 3:1 igrao bi se zlatni set.

Najefikasniji u redovima naše ekipe bio je Balša Radunović sa 20 poena, dok je Lazar Dodić upisao 16.