ATLETIKA

Rudar i Sanja bez premca u Pljevljima

Foto: ASCG

Juče je na gradskom stadionu Pod Golubinjom u Pljevljima, pod pokroviteljstvom ASCG i Ministarstva sporta i mladih Crne Gore, a u tehničkoj organizaciji AK Rudar iz Pljevalja, održano je 11. Ekipno prvenstvo Crne Gore za mlađe juniore i mlađe juniorke na kome je nastupilo preko 80 atletičara iz atletskih klubova:

Sanja, Mornar, Rudar, Nikšić, Lovćen, Jedinstvo, Milenijum i Orion. Ispred ASCG takmičenju su prisustvovali član UO ASCG Jovica Đurnić, generalni sekretar Milan Madžgalj i članovi stručnog štaba reprezentacije Danijela Vojinović, Drago Musić, Branislav Maslovarić i Budimir Jestrović.

Foto: ASCG

U ekipnoj konkurenciji kod pionira prvo mjesto osvojili su atletičari AK Rudar iz Pljevalja sa 4831 bodom, ispred atletičara AK Mornar iz Bara sa 4.653 boda, a treće mjesto pripalo je atletičarima AK Orion iz Ulcinja sa 2.373 boda.

Kod mlađih juniorki trijumfovale su atletičarke AK Sanja iz Bara sa 6.101 bod, ispred atletičarki AK Mornar iz Bara sa 5.195 bodova i atletičarki AK Orion iz Ulcinja sa 4.760 bodova. Najboljim ekipama u muškoj i ženskoj konkurenciji pripale su diplome  i pehar ASCG.  

Atletičarka AK Sanja iz Bara Anđela Đuranović postigla je rezultat u skoku u dalj od 5,61m koji je bolji od rekorda Crne Gore za mlađe juniorke.

Pobjednici po disciplinama:

MLAĐI JUNIORI:

100m: 1. Uroš Kotlaja (Rudar) 11,86, 2. Ristan Jauković (Nikšić) 12,85, 3. Velimir Gvozdenović (Mornar) 12,94;

400m : 1. Mihailo Roćenović (Mornar) 52,790, 2. Uroš Kotlaja (Rudar) 57,11, 3.Nemanja Madžgalj (Orion) 58,18;

1500m: 1. Boban Madžgalj (Orion) 4:43,22, 2. Matija Bulajić (Nikšić) 4:44,98, 3. Enes Erović (Jedinstvo) 4:45,26;

110m prepone: 1. Bogdan Borović (Rudar) 17,44, 2. Andrej Đukanović (Mornar) 17,94;

4x100m: 1. Rudar (Pljevlja) 47,06, 2. Mornar (Bar) 47,63;  

Skok u vis: 1. Ilija Ćuzović (Rudar) 165, 2. Andrej Đukanović (Mornar) 155;

Skok u dalj: 1. Danil Kuvšinov (Mornar) 5,59, 2. Ilija Ćuzović (Rudar) 5,38, 3. Nemanja Madžgalj (Orion) 4,93; 

Bacanje kugle (5kg): 1. Miloš Bošković (Rudar) 11,58, 2. Rade Šutović (Nikšić) 11,19, 3. Nikola Rabrenović (Mornar) 9,48;

Bacanje koplja (700gr): 1. Elzin Guberinić (Orion) 43,81, 2. Bogdan Borović (Rudar) 39,22, 3. Nikola Rabrenović (Mornar) 38,81;

MLAĐE JUNIORKE:

100m: Amra Hubanić (Jedinstvo) 13,10, 2. Dalila Šukurica (Sanja) 13,20, 3. Sara Vučetić (Nikšić) 13,51;

400m : 1. sara Vučetić (Nikšić) 1:01,73, 2. Amra Hubanić (Jedinstvo) 1:03,64, 3. Mina Lukolić (Sanja) 1:05,19;

1500m: 1. Anita Zoronić (Jedinstvo) 5:44,41, 2. Nikolina Čubranović (Sanja) 5:46,29, 3. Jovana Vučetić (Nikšić) 5:46,77;

100m prepone: 1. Anđela Đuranović (Sanja) 15,57, 2. Lara Bubanja (Rudar) 15,75, 3. Elzana Guberinić (Orion) 15,92;

4x100m: 1. Sanja (Bar) 52,06, 2. Mornar (Bar) 54,88, 3. Orion (Ulcinj) i Nikšić (Nikšić) 56,79;

Skok u vis: 1. Anđela Đuranović (Sanja) 155, 2. Nikolina Marovićć (Orion) 135, 3. Nađa Kurpejovićć (Mornar) 125;

Skok u dalj: 1. Anđela Đuranović (Sanja) 5,61, 2. Lara Bubanja (Rudar) 5,11, 3. Laura Gazivoda (Orion) 4,24;

Bacanje kugle (3kg): 1. Mia Šofranac (Mornar) 11,22, 2. Milica Vujošević (Jedinstvo) 9,54, 3. Laura gazivoda (Orion) 8,68;

Bacanje koplja (500gr): 1. Elazana Guberinić (Orion) 36,54, 2. Mia Šofranac (Mornar) 33,42, 3. Anja Novaković (Sanja) 22,30;

Upiši se
Obavijesti o
0 komentara
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare