REKORDNO NA CETINJU

Šahovski festival u Prijestonici

Foto: Šahovski savez

Na Cetinju je završeno 29. Prvenstvo Crne Gore za mlade u šahu! 

Rekordno prvenstvo Crne Gore za mlade u šahu, koje je okupilo 190 učesnika i učesnica, završeno je na Cetinju.

Mlade šahistkinje i šahisti nadmetali su se u uzrastu od osam do 18 godina.

U ekipnom plasmanu Budućnost je završila takmičenje sa osam medalja (4 zlatne i po dvije srebrne i bronzane), Elektroprivreda 7 (1-4-2), Dijagonale 6 (2-2-2), Kotor 3 (1-2-0), Osnovne i srednje škole 3 (0-0-2), Herceg Novi 2 (2-0-0), Rumija 2 (1-1-0), 7. Oktobar 2 (0-0-2), dok su po jednu medalju osvojili mladi talenti Mladosti, Mornara i Mimoze.

OSVAJAČI MEDALJA

Djevojčice do 8 godina: 1. Simeona Vukotić (Mladost Nikšić), 2. Darija Majer (Kotor), 3. Aleksandra Sidorova (Mimoza Tivat)

Dječaci do 8 godina: 1. Zejn Agić (Dijagonale – Podgorica), 2. Relja Radović (Dijagonale), 3. Tomaš Radusinović (7. Oktobar – Podgorica).

Djevojčice do 10 godina: 1. Jelisaveta Dorfman (Rumija Bar), 2. Anita Rovčanin (Elektroprivreda Nikšić), 3. Nikolija Ćorsović (Osnovne i srednje škole Pljevlja).

Dječaci do 10 godina: 1. Sergej Kolmakov (Herceg Novi), 2. Konstantin Ševcov (Rumija), 3. David Pavlović (Budućnost Podgorica).

Djevojčice do 12 godina: 1. Sofija Milović (Elektroprivreda), 2. Dušica Petrušić (Dijagonale), 3. Nađa Zloković (Dijagonale).

Dječaci do 12 godina: 1. Toman Perić (Budućnost), 2. Stefan Mihajlović (Elektroprivreda), 3. Andrej Manđarelo (7. Oktobar).

Djevojčice do 14 godina: 1. Teodora Vukčević (Dijagonale), 2. Jana Tadić (Elektroprivreda), 3. Neda Šljivić (Osnovne i srednje škole).

Dječaci do 14 godina: 1. Đorđe Žižić (Budućnost), 2. Lev Hramko (Budućnost), 3. Uroš Vraneš (Osnovne i srednje škole).

Djevojčice do 16 godina: 1. Katarina Đukić (Budućnost), 2. Nikolina Dževerdanović (Kotor), 3. Marija Bajić (Elektroprivreda).

Dječaci do 16 godina: 1. Mihailo Pušara (Herceg Novi), 2. Ilija Milović (Elektroprivreda) 3. Andrija Koprivica (Budućnost).

Djevojčice do 18 godina:  1. Milena Mosurović (Budućnost), 2. Jana Katnić (Dijagonale), 3. Ines Đenđinović (Mornar Bar).

Dječaci do 18 godina: 1. Damjan Dževerdanović (Kotor), 2. Miloš Kršikapa (Budućnost), 3. Konstantin Vasiljević (Elektroprivreda).

Šahovski festival na Cetinju se nastavlja već sjutra kada pocinje Memorijal Srđe Dragaševića, koji će narednih osam dana okupiti 100 šahistkinja i šahista koji će se nadmetati za nagradni fond od 15000 eura.

Upiši se
Obavijesti o
0 komentara
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare