PORAZ JUNIORKI OD SLOVENIJE

“Šansa za plasman na Eurovolej ispuštena u prva dva seta na turniru”

Juniorska ženska odbojkaška reprezentacija Crne Gore porazom od Slovenije 0:3 (13:25, 12:25, 4:25) završile su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Veoma mlada ekipa Mladena Miladinovića, nakon fantastične pobjede nad Litvanijom u drugom kolu trodnevnog turnira u Kaunasu, nije uspjela da iznenadi favorita grupe, pa je sa trijumfom i dva poraza završila takmičenje u grupi D na trećoj poziciji.

Slovenke su odlično ušle u meč i nametnule svoj tempo. U napornom ritmu, sa tri meča u isto toliko dana i nakon herojske pobjede nad Litvanijom u iscrpljujućem duelu od pet setova, mladi sastav Crnogorki bio je umoran i emotivno ispražnjen, pa je bilo teško očekivati da može da priredi novo iznenađenje.

Generalni utisak je, ako zanemarimo današnji treći set, da smo odradili dobar posao. Možda smo šansu za plasman na Evropsko prvenstvo propustili već u prvom kolu, kada smo od Češke prva dva seta izgubili u egal završnicama. Djevojke su osjetile kako je igrati protiv reprezentacija koje su nivo iznad njih. Generalno, zadovoljni smo odrađenim poslom. Da li je moglo bolje? Sigurno da jeste. Ostaje nam da učimo iz ovakvih utakmica i da u narednim kvalifikacijama budemo bolji“, rekao je Miladinović.

U duelu sa Slovenijom, pet poena osvojila je Lana Rakočević, četiri Sanja Rudan, dva je uzela Gordana Madžgalj. Sloveniju je do pobjede predvodila Svetina sa 18 poena.

Češka će od 18 časova igrati sa Letonijom i u slučaju pobjede obezbijediće mjesto na šampionatu kao prvoplasirana u grupi.