AUSTRALIJAN OPEN

Siner bez izgubljenog seta zakazao borbu sa Đokovićem

Četvrti reket svijeta, Janik Siner, ubjedljivo je savladao Andreja Rubljova u četvrtfinalu Australijan opena, 3:0. Po setovima – 6:4, 7:6, 6:3.

Od početka prvog grend slema u sezoni djeluje da je Italijan u možda i najboljoj formi od svih, a danas je to definitivno potvrdio. Osim drugog seta praktično nije dao šansu Rubljovu koji je samo jednu poziciju ispod njega na ATP listi.

Sredinom prvog seta uspio je da brejkuje Rubljova i dođe do prednosti koja je bila nedostižna za Rusa. U drugom setu bilo je mnogo više drame. Oba tenisera imali su svoje prilike za brejk, ali do njega nije došlo pa se ušlo u taj-brejk. Siner je očajno otvorio taj-brejk i vrlo brzo je Rubljov poveo sa 5:1 pa je djelovalo da lagano klizimo ka izjednačenju. Međutim, od tog momenta Siner je vezao šest poena i na spektakularan način došao do vođstva od 2:0.

U trećem setu Italijan je primjenio isti princip kao u prvom setu. Sredinom seta uspio je da napravi brejk i posle mu nije dozvolio ni da dođe do prilike da se vrati u meč.

U polufinalu ga čeka najveća prepreka koju u današnjem tenisu možete imati – Novak Đoković. Do sada su odigrali šest međusobnih duela, a srpski teniser je četiri puta izlazio kao pobjednik dok je dva puta slavio mladi Italijan.

U preostalim četvrtfinalnim duelima igraju Karlos Alkaraz – Aleksander Zverev te Hubert Hurkač – Danil Medvedev.