Sjajni Cimbaljević vodio Titograd do pobjede

Praznik futsala u kompleksu Verde u sklopu prvog kola preliminarne faze kvalifikacija za Ligu šampiona pripao je Titogradu.

Crnogorski šampion pokazao je nesalomljivi karakter, srušio Georgijans 4:3 i nastavio da sanja o eliti.

Spektakl sa šest golova bolje su otvorili gosti iz Gruzije, i već na samom startu nagovijestili da su došli da se nadigravaju. Sa dvije pogođene stative u uvodnim minutima meča bili su bolji rival, a kao nagrada tome došao je pogodak Iraklij Todue koji je primio upotrebljiv pas od Roninja i poslao loptu u mrežu.

A, onda pravi futsal momenti! Ekspresno je Titograd došao do izjednačenja preko Nikole Cimbaljevića, da bi minut kasnije za preokret pogodio Goran Delić.

Ipak, domaćini turnira su se prekratko radovali jer je gotovo u sledećem napadu novi egal nakon greške odbrane donio Todue koji upisuje svoj drugi pogodak.

Mogli su do poluvremena Gruzijci do novog pogotka. Skrivio je faul Aleksandar Obradović, ali sa devet metara neprecizan je bio Nikolos Gabričize pa je nakon prvih 20 minuta na semaforu stajalo 2:2.

Prema statističkim parametrima u prvom poluvremenu meč je bio poprilično izjednačen. Kada su udarci u okvir gola u pitanju Georgijans ih je imao devet a Titograd šest. Čuvari mreže na obije stranu imali su po dvije odbrane.

Nakon boljeg otvaranja drugog poluvremena Georgijansa, i sijaset udaraca koje je odbranio sjajni Milun Sekulić, Titograd je preuzeo inicijativu. Počeli su da igraju smislenije i smjelije izabranici Zorana Milaševića i preuzeli inicijativu na terenu.

Na deset minuta do kraja meča, na red je došla akcija za udžbenike. Od svog gola krenula je akcija Titograda, ispadali su redom Gruzijci, a Pavle Vukčević uspio je da uputi loptu ka večeras raspoloženom Cimbaljeviću koji postiže gol za vođstvo i oduševljenje u dvorani.

Treći gol kao da je šokirao četu Avtandila Asatijanija pa je Titograd krenuo još žustrije, a na koncu domaći su sjajnu partiju krunisali još jednim pogotkom, pogađajte, ponovo u režiji Cimbaljevića. Prvo je prelijepim dijagonala pasom loptu dodao Delić, a ovaj se poklonio za svoj treći pogodak. Kao znak olakšanja skinuo je dres Cimbaljević, pa je morao biti i sankcionisam žutim kartonom.

Na desetak sekundi prije kraja poraz gostiju ublažio je Nikoloz Gabričidze.

Do kraja meča crveni su djelovali sigurno i rutinski priveli utakmicu kraju.

“Svijet voli pobjednike” – čula se dobro poznata pjesma, a nadamo se da će Titograd nastaviti trend puštanja iste nakon meča.

Sa dodatnom dozom elana Titograd će sledeći meč igrati sjutra (četvrtak) protiv Europe koja je doživjela težak poraz od Ajndhovena 5:0, a ako je suditi po prvim utakmicama, vrlo vjerovatno će duel između Titograda i Ajndhovena koji je na programu 26. avgusta odlučivati ko će u elitnu rundu.