US OPEN

Sječa favorita u Njujorku, Popirin izbacio Đokovića

Poslije jučerašnjeg ispadanja Karlosa Alkaraza od Botika van de Zandšulpa na red je došla nova senzacija na US Openu, sigurno i veća nego što je eliminacija mladog Španca. Branilac titule Novak Đoković poražen je od Aleksa Popirina sa 3:1 već u 3. kolu. Po setovima je bilo 6:4, 6:4, 2:6, 6:4.

Od starta meča najnoviji osvajač olimpijskog zlata nije bio na svom prepoznatljivom nivou. U prvom setu Australijanac ga je brejkovao u najgorem mogućem momentu – pri rezultatu 4:4. Već u narednom gemu Popirin je rutinski odservirao za vođstvo od 1:0.

U drugom setu brejk je stigao i ranije. Igrao se peti gem ovog dijela igre, a Novak je dozvolio tri vezane brejk lopte protivniku, a Australijanac je iskoristio treću. Gotovo nevjerovatno, ali Đoković nakon toga nije uspio ni da zaprijeti na servis Popirina, pa je on lagano priveo i drugi set kraju za ogromnih 2:0.

Treći set donio nam je konačno buđenje Đokovića. Ekspresno je došao do brejka prednosti i vođstva od 3:0. Međutim, isto tako ekspresno je dozvolio rivalu da ga ribrejku. U finišu seta bolje se snašao drugi reket svijeta. Sa dva uzastopna brejka ubjedljivo je riješio treći set u svoju korist (6:2) i tako smanjio na 2:1.

Izgledalo je da bi to mogla da bude ta iskra koja će zapaliti Đokovića i koji će se po dobro ustaljenom receptu vratiti i preokrenuti stvari na terenu. Ipak, daleko je od toga bio srpski teniser. Popirin je sa dva vezana brejka brzo došao do velikih 5:2 i situacije da servira za meč. Donekle i očekivano – ruka je zadrhtala, ne servirate baš svaki dan za pobjedu nad najboljim igračem svih vremena.

Uspio je Novak tu da vrati jedan brejk, ali već u narednom servis gemu Popirina dileme nije bilo. Australijanac je opustio ruku i bez izgubljenog poena uzeo gem, a samim ti i ostvario najveću pobjedu u svojoj karijeri.

U osmini finala čeka ga duel sa Frensisom Tijafoom.