Skandinavci će imati za koga da navijaju u polufinalu Rolan Garosa

Rune (foto:

Napravio je Fransisko Serundolo par iznenađena na ovogodišnjem Rolan Garosu, do kraja bio u igri za četvrtfinalem, ali je Holger Rune ipak odnio pobjedu nakon pet setova – 7:6 (3), 3:6, 6:4, 1:6, 7:6 (10-7).

U maratonskom meču punom preokreta, koji je trajao više od četiri sata, bolje se snašao šesti nosilac, koji je posle super taj-brejka dobio borbenog aregentinskog tenisera, trenutno 23. igrača na ATP listi.

Danac je u maratonskom meču, punom preokreta dva puta imao prednost u setovima, ali se Argentinac vraćao. Rune je dobru priliku da zaključi meč imao u petom setu, kada je pri rezultatu 5:4 servirao za pobjedu.

Ni tada Gaučos nije poklekao, napravio je brejk, a potom odservirao sigurno za super-taj brejk.

Šesti nosilac je uzvratio sigurnim servisima u 12. gemu, sa nulom je dobio taj dio igre i borba u taj-brejku je mogla da počne.

I završetak odlučujućeg seta obilježila je velika i neizvjesna borba, Serundolo je imao svoje momente, vodio je 5:3 i 7:6, ali je Rune tada pokazao veću smirenost i potvrdio rejting. Nanizao je četiri poena protiv 23. igrač svijeta iskoristio prvu meč loptu i poslije više od četiri sata obezbijedio četvrtfinale, gdje ga čeka skandinavski derbi sa Kasperom Rudom.

Norvežanin je ranije odigrao tri neizvjesna seta sa Čileancem Nikolasom Đarijem 3:0 (7:6, 7:5, 7:5).

Prvi set je poslije razmjene brejkova otišao u taj-brejk koji je Rud dobio sa 7:3.

Veliku priliku je imao Đari u drugom setu u kojem je vodio sa 4:1, ali četvrti nosilac se vratio u meč i na kraju drugi set rešio u svoju korist sa 7:5.

Poslednji treći set je bio veoma neizvjestan, a prelomni trenutak se desio u 11. gemu kada je Rud napravio brejk koji je materijalizovao u narednom gemu i nakon tri sata i 22 minuta igre izborio četvrtfinale.