ROLAN GAROS

Skoro pet sati borbe i novi veliki preokret Novaka Đokovića

Novak Đoković je neuništiv. Najbolji teniser svijeta ponovo je napravio nevjerovatan preokret i sa 3:2 uspio da savlada Fransiska Serundola te tako izbori četvrtfinale Rolan Garosa gdje ga čeka pobjednik duela Kasper RudTejlor Fric.

Poslije četiri sata i 37 minuta borbe po setovima je bilo- 6:1, 5:7, 3:6, 7:5 i 6:3.

Nakon nevjerovatne drame, preokreta i završenog meča u skoro četiri ujutro protiv Lorenca Muzetija u prošlom kolu slična priča dogodila se danas. Jedina razlika – meč se nije završio u ranim jutarnjim časovima.

Uvodni set bio je lagan za Novaka. Dobro se uveo u meč, iskoristio i blagu tremu Argentinca i sa 6:1 došao do 1:0. Činilo se da ga očekuje lagan i brz posao.

Međutim, početkom drugog seta osjetio je bol u koljenu i tražio dva medicinska tajmauta. Gotovo u svakom servis gemu Đokovića Serundolo je imao brejk šansu. Nikako nije uspio da je iskoristi, čak 12 je propustio. Sve do 12. gema drugog seta kada pravi brejk i sa 7:5 poravnava rezultat na 1:1.

Izgledalo je kao da Novak neće uspjeti da se oporavi, posebno poslije ranog brejka Argentinca u trećem setu i vođstva od 3:0. Slabo se kretao srpski teniser, a sve blagodeti ranjenog rivala koristio je Serundolo i brzo poveo sa 2:1.

U petom gemu četvrtog seta brejkuje Đokovića, potvrđuje brejk i dolazi do velikih 4:2. Baš u tom momentu, po ko zna koji put u karijeri, Novak se probudio. Brejkom i sa tri vezana gema uspijeva da povede sa 5:4 i okrene momentum na svoju stranu. Set je završen kao i drugi, samo je pobjednik bio poraženi iz tog seta. Đoković je brejkovao Serundola pri rezultatu 6:5 i poravnao rezultat na 2:2.

Peti set je Novakovo prirodno okruženje. Odmah je brejkovao Serundola i poveo sa 2:1. Ipak, neočekivano, Argentinac odmah uzvraća i vraća egal (2:2). Ključan je bio osmi gem posljednjeg seta. Đoković pravi brejk, dolazi do 5:3 i rutinski završava meč.