Start za pamćenje crnogorskih golbalista

Golbal reprezentacija Crne Gore ostvarila je veliku pobjedu na startu Evropskog prvenstva A divizije u Podgorici, pošto je bila bolji od Ukrajine sa 6:3.

Izabranici Nikole Čurovića nisu imali sreće na startu. Protivnik je poveo iz prvog napada, zatim iz penala povisio na 2:0.

Međutim, crnogorski reprezentativci su preostalom dijelu meča pružili možda i najbolje izdanje u poslednjih par godina.

Već do poluvremena su Čurovićevim momci preokrenuli. Ukrajinci su početkom nastavka poravnali na 3:3, ali je ostatatk meča prošao u dominaciji domaćih.

Blistao je Nikola Nikolić sa pet pogodaka, stijelac je bio još Miloš Ranitović.

Dvostruki strijelac za bronzanu selekciju sa proteklog Evropskog prvenstva bio je Anton Strelčik, dok se jednom upisao Rodion Žuhalin.

Težak meč, pogotovo što je prvi i što smo igrali pred domaćom publikom, a velika je odgovornost da odigramo što bolje. Loše smo počeli, primili smo dva gola, ali smo i pokazali mentalnu snagu. Stabilnom igrom, čvrstom odbranom nastavili smo da igramo hrabro i na kraju smo došli do pobjede“, rekao je Čurović.

Pobjeda nad velikim favoritom je iznenađenje za sve, ali ne i za igrače i stručni štab golbal reprezentacije Crne Gore.

Znamo šta smo sve prošli. Svesti Ukrajinu na tri gola za 24 minuta je izuzetan rezultat i svaka čast momcima koji su dali sve od sebe“, dodao je Čurović.

Crnogorski golbalisti će sjutra (ponedjeljak) od 10.15 časova igrati sa Izraelom.

Neugodna ekipa koja nam nikako ne odgovara. Igraju brzo, ali ne bježimo od uloge favorita. Nadam se da ćemo ponoviti partiju osvojiti nove bodove“, zaključio je Čurović.