AUSTARLIJAN OPEN

Surova dominacija Sabaljenke za novu titulu

Drugu godinu zaredom Arina Sabaljenka je neprikosnoveni šampion Australijan opena. Bjeloruskinja je do titule došla bez izgubljenog seta, a pritom je u većini mečeva bila jako ubjedljiva.

Danas je u finalu za manje od sat i po igre pomela Kineskinju, Ćinven Ženg, 2:0. Po setovima 6:3, 6:2.

Sam rezultat oslikava dominaciju druge igračice svijeta koja je i prije početka finala bila veliki favorit. Odmah na startu meča je brejkovala Kineskinju i povela sa 3:0 te jasno stavila do znanja svima da se samo ona pita o ishodu ovog finala.

Upravo taj jedan brejk bio je dovoljan da se prvi set rutinski privede kraju za 34 minuta igre.

Po istom principu kao i u prvom setu započet je i drugi. Odmah brejk i rano vođstvo, ovoga puta 3:1. Upravo pri tom rezultatu dolazi do još jednog brejka i postaje jasno da će Sabaljenka rutinski odbraniti titulu koju je prošle godine osvojila.

Za Sabaljenku je ovo drugi osvojen Australijan open i ukupno drugi grend slem koji ima u svojoj riznici sa 25 godina.