Teša i drugove peto mjesto vodi u Dohu: Šampioni jedva preživjeli Francusku

Umalo senzacija u poslednjoj utakmici četvrtfinala Svjetskog prvenstva u Fukuoki! Francuska je vodila više od 29 minuta protiv svjetskog prvaka, ali su Španci u finišu preokrenuli i slomili otpor “trikolora” (7:6), pa će u polufinalu igrati protiv Mađarske. Za plasman u finale će se boriti još Srbija i Grčka.

Pobjeda “furije” ostavila je vaterpoliste Crne Gore u igri za naredni Mundijal vodenih sportova u Dohi. Da bi sa tekućeg šampionata izborili nastup na sledećem, koji se održava 2024, između Evropskog prvenstva i Olimpijskih igara, Petar Tešanović i drugovi moraju osvojiti peto mjesto.

Prva prepreka na tom putu izabranicima Vladimira Gojkovića će biti Italija u četvrtak od 7 časova. Pobjednik duela između “ajkula” i “setebela” boriće se za peto mjesto sa boljim iz duela Francuske i SAD.

Popadić i drugovi jure petu poziciju (foto: VPSCG/Orange Pictures)

“Galski pijetlovi” se uzdižu poslednjih godina u vaterpolu, prošlog ljeta su igrali polufinale Lige nacija, eliminisali Srbiju u osmini finala Evropskog prvenstva. Pokazali su danas i protiv “furije” da to nije slučajno.

Šokirali su ekipu Davida Martina vođstvom od 4:1 u 13 minutu! Međutim u preostalih 19 minuta i 50 sekudni postigli su samo dva gola. Odbrana i golman Ugo Fontani bili su na visini zadatka, tako da su Španci preokrenuli tek na minut i četiri sekunde prije kraja, kada je Alvaro Granados zaključio postigao treći vezani gol svjetskih šampiona, donio im prvo vođstvo i pobjedu – 7:6.

Po dva gola su postigli samo Rođer Taulj u pobjedničkom timu, te bivši crnogorski reprezentativac Ugo Kruzija i Aleksandre Bue kod Francuza.