Titograd nastavlja da sanja: Ubjedljiva pobjeda protiv Erebra, sa Dinamom za prvo mjesto

Sigurno, ubjedljivo, razigrano i raspucano. Tako je izgledao drugi meč futsalera Titograda koji su danas u Zagrebu deklasirali švedski Erebro 7:2 u drugom kolu glavne runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

Juče protiv Lubave ekipa Zorana Milaševića vidjela je da može da igra protiv mnogo jačih ekipa, a danas su demonstrirali silu protiv Šveđana. Da bi mogao ovo da bude dan Podgoričana moglo se naslutiti nakon dva minuta igre u dvorani Dražen Petrović.

Luka Vuletić je za pola minuta postigao dva gola i donio Titogradu 2:0. Već nakon nešto više od deset minuta igre bilo je 4:0 – Filip Marković i Borislav Adžić pogađali su mrežu Erebra.

Sve nakon toga bilo je u znaku Titograda koji nijednog trenutka nije spuštao tempo. Zatvorio je prilaze golu, Šveđani su uspjeli da postignu dva gola, ali više od toga nijesu mogli.

Preko Erika u 17. minutu su smanjili na 4:1, Vuletić je početkom drugog dijela upisao het-trik, a ako je neko sumnjao u pobjedu crnogorskog šampiona, onda je te sumnje otklonio Nikola Cimbaljević u 28. minutu.

Do kraja, još po jedan gol na obje strane. Prvo je Erebro smanjio na 6:2 preko Vilijama Gachorna, a tačku na i stavio je Janko Bulatović koji se lijepo snašao – oduzeo je loptu rivalu na centru i pogodio prazan gol.

Nakon remija, velika i ubjedljiva pobjeda za Titograd koji nastavlja da sanja. U petak će igrati protiv domaćina turnira Dinama za prvo mjesto u grupi. Zagrepčani će večeras igrati protiv Lubave, a prema najavama iz prijestonice Hrvatske očekuje se paklena atmosfera, kao i uvijek kada futsaleri Dinama igraju pred svojim najvatrenijim navijačima.