Tri četvrtine otpora

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od favorizovane Španije 14:12 u drugom meču na Evropskom prvenstvu koje se održava u Hrvatskoj.

Kao što se očekivalo, meč je startovao tvrdo, a Španci su prvi došli do pogotka. Ajkule su do svog prvog gola došle preko Marka Mršića, da bi nedugo zatim pogodio i Aleksa Ukropina. Ipak, konsolidovala se jaka Španija pa su sa dva brza gola, od čega jedan gotovo sa gola na gol stigli do dva gola prednosti nakon prvih osam minuta.

U drugom kvartalu Alvaro Ortega Granados bio je inspirisan, pa je povećao prednost svog tima, da bi za našu reprezentaciju pogađali Ukropina i Vasilije Vidović, i držali “pristojan” zaostatak od dva gola.

Nakon odmora, djelovalo je da gledamo presudni dio meča, igralo se gol za gol, a Furija je na svoj kvalitet uspjela da održi prednost, pa je i u zadnjih osam minuta ušla sa prednošću.

Žurilo se Ajkulama, koje uspjele su u namjeri da dođu do izjednačenja! Mršić je ispalio raketu i uveo utakmicu u egal, 10:10. Petar Tešanović je svojim bravurama pokazao kakav je njegov kvalitet, ali je Alvaro Granados nakon više pokušaja uspio da probije našeg golmana.

Isti igrač pogodio je još jednom, pa su Španci iz kontranapada stekli dva gola prednosti, a Granados postigao svoj peti pogodak na meču.

Usporili su ritam igrači Španije, iskusno krali vrijeme, pa je na kraju naša reprezentacija mogla samo da hrabro položi oružje pred reprezentacijom kojoj je postolje imperativ.

Najefikasniji na meču bio je sjajni Granados sa pet pogodaka, dok su se u u našoj reprezentaciji istakli Ukropina i Mršić i Vidović sa po tri pogotka.

Naredni meč Crna Gora igraće u ponedjeljak kada će za protivnika imati domaćina Hrvatsku.