ULTRAMARATON MONTENGRO

Trijumf Baltića u Podgorici, 80-godišnji Paloski najstariji takmičar

Foto: ASCG

Branislav Baltić  pobjednik je 25. Ultramaratona Montengro 2024. Atletičar barskog Dionisa je na stazi u u Bulevaru Crnogorskih serdara u Podgorici postavio vrijeme od 3.52,46 sati. Drugo mjesto pripalo je Željku Miloviću iz podgoričkog Milenijuma sa rezultatom 4:39:18, dok je treći bio Miloš Mikić iz Nikšića sa rezultatom 5:18:25.

Manifestacija pod nazivom “Dan trčanja Podgorice” okupila je preko 200 atletičara iz Srbije, Brazila, Bjelorusije, Rusije, Češke, Italije i Crne Gore.

U sklopu ultramaratona je održano i zvanično prvenstvo Crne Gore na cesti na 5, 10 i 50 kilometara. Takođe, u sklopu manifestacije održane su i trke zadovoljstva na 3 km, 5 km, 10 km i 21 km za žene i muškarce .

Baltić je ujedno postao i prvak Crne Gore i osvajač trofeja “Mileta Božović”, srebro je uzeo Milović.

U trci seniorki na 5.000 m trijumfovala je Dijana Stanišić, članica Sparte, sa rezultatom 19:17,0. Drugo mjesto osvojila je Vesna Pavlićević iz Milenijuma (20:04,0), dok je treće mjesto pripalo atletičarki  barskog Mornara Ani Krivokapić (21:58,0).

Kod juniorki prvo mjesto osvojila je atletičarka Nikšića, Sara Vučetić (22:38,0), ispred Jelene Miladinović iz Milenijuma (24:13,0) i Vjere Perišić iz Sparte (24:28,0).

U seniorskoj konkurenciji na 10.000 metara slavio je Ivan Bubnov iz Milenijuma (32:37). Srebro je osvojio Miljan Kukuličić iz Mornara (34:59), a bronzu Branko Krkalović iz Nikšića (38:17).

Na istoj distanci, kod juniora su medalje uzeli Arsenij Maerov iz Milenijuma (40:37), Boban Madžgalj iz ulcinjskog Oriona (41:27).

Najstariji učesnik manifestacije je bio 80-godišnji Spaso Paloski.

Rezultati  rekreativnih trka zadovoljsta po disciplinama: 3 KM – ŽENE: 1. Mia Milić (14:38), 2. Lena Živković (16:49), 3. Vladana Penava (16:49); 3 KM – MUŠKARCI: 1. Vladislav Evdokimov (11:56), 2. Uroš Camović (12:46), 3. Rade Bulatović (12:53); 5 KM – ŽENE: 1. Dijana Stanišić (19:17), 2. Vesna Pavlićević (20:04), 3. Milica Radulović – 20:24; 5 KM – MUŠKARCI: 1. Edis Dautović (18:37), 2. Elisei Kosiakov (19:48), 3. Nikola Đukić (19:50); 10 KM – ŽENE: 1. Ingrid Rajović (36:36), 2. Jelena Ivković (44:36), 3. Ksenija Ražnatović (46:49); 10 KM – MUŠKARCI: 1. Iva Bubnov (32:37), 2. Miljan Kukuličić (34:59), 3. Branko Krkalović – 38:17; 21 KM – ŽENE: 1. Rada Miladinović (1:41:53), 2. Kjara Rota (1:51:18); 21 KM – MUŠKARCI: 1. Flavio Ćiriaći (1:33:43), 2. Veselin Petrušić (1:41:05), 3. Milovan Medojević (2:15:19).

Upiši se
Obavijesti o
0 komentara
Umetnuti fidbek
Vidi sve komentare