Ubjedljiv poraz na oproštaju Minića od dresa sa državnim grbom

Odbojkaši Crne Gore su porazom od moćne Poljske 0:3 (14:25, 11:25, 12:25) završili učešće na Evropskom prvenstvu.

Crveni su se u prvom setu držali do rezultata 11:13, kada su Poljaci na servis Kamila Semenjuka vezali sedama poena i poveli 20:11. Kasnije je bilo i velikih 24:13 za velikog rivala.

Drugi period je protekao u dominaciji izabranika Nikole Grbića, koji su brzo poveli sa ubjedljivih 11:2, dok je set završen sa velikih minus 14 Crne Gore.

Crna Gora je prvi poen u trećem setu uzela kada je na semaforu uvelilko pisalo 0:5. Pri rezultatu 3:9, Poljaci su vezali šest poena i razriješili sve dileme, ako ih je uopšte bilo. Naši odbojkaši su tek kod 23. poena protivnika izašli iz jednocifrenog broja poena. Na kraju je bilo 11:25.

U trećem setu, pri rezultatu 3:10 je zaustavljena igra, kako bi se od reprezentacije Crne Gore i zvanično oprostio iskusni korektor Aleksandar Minić.

Nije to bio jedini svečani trenutak na današnjem meču, pošto su organizatori na kraju utakmice selektora Poljske, Grbića, častili tortom za 50. rođendan.