Umalo čudo na Poljudu!

Vaterpolisti Jadrana pretrpjeli su prvi poraz u Premijer regionalnoj ligi ove sezone. Kao prethodnog vikenda u Ligi šampiona, ponovo je za Novljane bio koban imenjak iz Splita. Zvončac je slavio na Poljudu rezultatom 15:14 (3:4, 5:1, 6:3, 1:6) i preuzeo od ekipe sa Škvera prvu poziciju u A grupi.

Malo je falilo da se naš prvak vrati iz velikog minusa i šokira Dalmatince.

Dobro su vaterpolisti sa Škvera otvorili gostovanje na Poljudu, golovima Mateja Čaraja i Danila Radovića stekli dva gola viška u finišu prve četvrtine (4:2). Međutim, dozvolili su Splićanima da za četiri minuta i 15 sekundi vežu četiri gola i preuzmu kontrolu nad utakmicom.

Martin Gardašević je početkom treće četvrtine smanjio zaostatak svog tima na minimum (7:8), ali se ispostavilo da je to najbliže što su izabranici Petra Radanovića bili blizu rivalu do kraja utakmice. Ponovo je popustila odbrana, hrvatski prvak je za šest minuta i 15 sekundi napravio seriju 7:1 i činilo se, razriješio sve dileme (15:8), jer je do kraja meča ostalo samo sedam minuta i 15 sekundi.

Odlična rola Danila Radovića nije nagrađena (Foto: Vuk Ilić)

Ipak, ekipa sa Škvera je pokazala da se nikada ne smije otpisati. Danilo Radović, sa tri gola, potpomognut Strahinjom Gojkovićem, Martinom Gardaševićem i Lazarom Vukićevićem, bio je glavni inicijator serije 6:0 kojom su Novljani došli na korak od velikog preokreta (14:15).

Nažalost, do kraja je ostalo 25 sekundi. Ispostaviće se, nedovoljno za čudo na Poljudu.

Danilo Radović je meč završio sa čak pet pogodoka, koliko je na drugoj strani upisao i Jerko Marinić-Kragić.

Dmitri Holod, Vukićević i Gardašević postigli su po dva, a Bojan Banićević, Čaraj i Gojković po jedan gol.

Dijete hercegnovskog Jadrana, crnogorski reprezentativac Đuro Radović, postigao je jedan gol za Splićane.

Crnogorski prvak neće imati puno vremena da razmišlja o još jednom dramatičnom porazu od imenjaka pošto će u srijedu ugostiti Crvenu zvezdu u Trebinju u trećem kolu Lige šampiona.