GRČKA – CRNA GORA 10:9 Skubakis rastužio Vladove momke, polufinale ostalo na prečki

Ništa od polufinala – vaterpolisti Crne Gore su hrabro odigrali u još jednom meču, ali je Grčka bila na kraju spretnija i srećnija i slavila pogotkom Dimitriosa Skubakisa na ulasku u poslednji minut 10:9.

Nisu “ajkule” imale potrebnu svježinu. Ne treba tražiti alibi ali je vidljivo da je dan odmora više, koji su imali izabranici Teodorosa Vlahosa, odigrao veliku ulogu.

Vidjelo se to na početku meča. Odbrana Crne Gore je bila na nivou, iako je Konstantinos Kakaris pravio veliku štetu našim momcima na dva metra. Njegov prezimenjak Genidunias je bio siguran u realizaciji napada.

Dugo je trebalo “crvenima” da nađu ritam u napadu, nakon startnih 0:2 su konstantno bili u zaostaku koji je u pretposlednjem minutu druge četvrtine iznosio maksimalna tri gola (3:6).

Naši momci su u drugom poluvremenu našli ritam u oba pravca, visoko su podigli bedem pred golom Petra Tešanovića. Tokom treće i na startu treće četvrtine nešto više od sedam minuta su držali rivala bez pogotka. Ljevaci Đuro Radović i Aleksa Ukropina donijeli su prvo izjednačenje (7:7) pred poslednjih osam minuta.

Ukropina (foto: VPSCG/Orange Pictures)

U odlučujućem periodu vodila se velika borba, igralo se gol za gol, a presudio je već pomenuti Skubakis, koji je praktično iz mrtvog ugla našao praktično nemoguću putanju lopti ka golu. Imale su “ajkule” napad za izjednačenje, ali je udarac Miroslava Perkovića zaustavila prečka.

Vaterpolisti Crne Gore će takmičenje u Fukuoki nastaviti u borbi za plasman od 5. do 8. mjesta, gdje će im prvi rival biti poraženi iz duela Italije i Srbije.

GRČKA – CRNA GORA 10:9 (2:1, 4:3, 1:3, 3:2)

Bazen: “Marina Mesa” u Fukuoki. Sudije: Margeta (Slovenija), Kovač (Mađarska). Igrač više: Grčka 13 (4), Crna Gora 15 (6). Peterci: Grčka 3 (3).

GRČKA: Zerdevas (devet odbrana), Genidunias 5 (1), Skubakis 1, Gjuvecis 1, Fudulis, Papanastasiu, Dervisis, Argiropulos 2 (1), Alafragkis, Kakaris 1, Nikolaidis, Kalogeropulos, Corcatos.

CRNA GORA: Andrić, Mačić, Perković, Averka 1, Čučković, Popadić 1, Vujović, Đ. Radović 3, Ukropina 2, Spaić 1, Matković 1, Radović, Tešanović (šest odbrana).

Utakmicu ste mogli pratiti uživo na LIVE BLOGU portala Lob Sport…