Vaterpolo akademcima malo falilo za preokret

Milaš nejefikasniji u Kataru (Foto: Krsto Vulović)

Vaterpolisti Katara poraženi su od Zadra 10:11 (3:2, 1:2, 2:4, 4:3) u drugom kolu četvrtog turnira Regionalne A1 lige.

Kotorani su drugog minuta treće četvrtine bili u egalu, tri puta su i vodili (3:2, 4:3, 5:4), nakon čega su domaći vezali četiri pogotka i stekli komotnu zalihu (8:5).

Vaterpolo akademci se nisu predavali, Marko Milić, Dušan Milaš i Milan Nikaljević su izjednačili u drugom minutu posledjeg kvartala.

Nažalost, uslijedila je nova serija Dalmatinaca od 3:0. Nikola Radonjić je sa dva pogotka vratio nadu izabranicima Ivana Bjelobrkovića (10:11), ali u poslednjih minut i 18 sekundi nije bilo promjene rezultata.

Milaš i Radonjić sa po tri pogotka bili su najefikasniji u redovima crnogorskog predstavnika. Nikaljević je dva puta zatresao mrežu Roka Lazića, po jedan gol su postigli Milić i Draško Samardžić.

Najviše problema Kotoranima pravio je Domagoj Butić, strijelac pet golova.