Vaterpolo u Ligi šampiona ne igra se samo osam minuta – Jadran poražen u Beogradu

Detalj sa meča u Beogradu, FOTO: PVK Jadran

Na zatvaranju C grupe Lige šampiona vaterpolisti Jadrana pretpjeli su poraz od Crvene zvezde u Beogradu – 9:6.

Fantastično su Novljani otvorili utakmicu, golovima Danila Radovića, Martina Gardaševića, Lazara Vukićevića i Ivana Nageava, imali visokih 4:1 poslije osam minuta igre. Ali, igra ekipe Petra Radanovića se u nastavku raspala…

Uslijedile su dvije četvrtine u kojima Jadran nije uspio da zatrese mrežu, a domaćin je sa druge strane uspio da preokrene rezultat na 5:4 pred odlučujućih osam minuta. Danilo Radović je dao gol za 6:5, ali bio je to posljednji trzaj osvajača Kupa Crne Gore – za 50 sekundi je Zvezda postigla dva gola i riješila pitanje pobjednika.

Najefikasniji u pobjedničkom timu su Draško Gogov, Miloš Vukićević i Seman Lukas sa po dva gola. Danilo Radović je dao dva gola za Jadran.

U šest mečeva Lige šampiona tim sa Škvera uspio je upiše pobjedu (nad Crvenom zvezdom nakon peteraca u Trebinju) i pet poraza.