SVJETSKO PRVENSTVO U VATERPOLU

Veliki preokret Srbije poslao Ajkule na lakšeg rivala

Vaterpolisti Crne Gore u osmini finala Svjetskog prvenstva igraće protiv selekcije Rumunije. To je svakako pozitivna vijest i lakši rival u odnosu na Italijane koji bi nam bili protivnik da smo završili na trećem mjestu.

Ovakav rasplet dobili smo nakon što je Srbija sa 14:11 (2:3, 3:4, 6:1, 3:4) savladala selekciju Sjedinjenih Američkih Država.

Na prvi gol na meču čekalo se do četvrtog minuta, a do vođstva je stigla Srbija. Finiš prvog dijela igre pripao je Amerikancima koji su golovima Daubea i Hupera u šestom i sedmom minutu utakmice preokrenuli i nakon uvodnih osam minuta vodili sa 3:2.

Druga dionica pripala je takođe Amerima. U 13. minutu uspjeli su da se odlijepe na 6:3 golovima Rajdera Doda. Do poluvremena Srbija je uspjela da smanji na 7:5.

Stanje u bazenu potpuno se promijenilo u trećoj dionici. Delfini su počeli da tope prednost, a u tome im je umnogome pomogao Halok koji je zbog brutalitija dobio četiri minuta kazne, direktan crveni karton, a Mandić je realizovao peterac kojim je poravnao na 8:8. Ukupno poslije tri četvrtine bilo je 11:8 za Srbiju koja je ovaj period igre dobila rezultatom 6:1.

Potpuno uzdrmani očajnom trećom četvrtinom Amerikanci bukvalno nisu uspjeli ni da zaprijete Srbiji u posljednjem periodu ovog meča.

Srbija je ovom pobjedom i obezbijedila plasman u četvrtfinale Mundijala kao i kartu za Olimpijske igre u Parizu. Crna Gora će sa druge pozicije u osminu finala, a Sjedinjene Američke Države sa trećeg.