OLIMPIJSKE IGRE / VATERPOLO

Vogel spustio roletnu Setebelu

Da je četvrtfinale najvažniji meč na svakom takmičenju i da se od četvrtfinala sve briše najbolji dokaz je vaterpolo turnir na Olimpijskim igrama u Parizu – u polufinale su prošle četiri reprezentacije koje su bile lošije plasirane na tabeli od svojih rivala.

Četvrtoplasirane u svojim grupama, Srbija i Hrvatska eliminisale su prvoplasirane Španiju i Grčku, zatim su trećeplasirani iz A grupe Amerikanci izbacili nakon peteraca drugoplasirani tim B grupe, Australiju, da bi na isti način Mađari, koji su bili treći u svojoj grupi, savladali Italiju, koja bila druga u grupi gdje se nalazila i crnogorska selekcija.

Mađarska je pobijedila Setebelo rezultatom 12:10 – 9:9 (3:2, 1:0, 5:2, 3:2, 3:1).

Izabranici Žolta Varge bili su bolji u prvom poluvrenu, stekli dva gola viška, da bi vaterpolisti sa Čizme drugo poluvrijeme otvorili sa četiri vezana gola i preokrenuli na 6:4.

Održavali su Italijani plus dva sve dok Gergo Fekete, Zalanki i Kristijan Manherc okrenuli stvari na vodenicu Mađarske (9:8). Poslednji gol u regularnom toku utakmice postigao je Kristijan Prešuti, minut i 23 sekunde prije kraja.

Italijani međutim noćas nisu bili miljenici Fortune, pogotovo Andrea Fondeli, kome je Šoma Vogel odbranio tri peterca – prvi kod vođstva Mađara 1:0, drugi pri rezultatu 8:8 i treći u penal seriji. Golman Mađarske je u penal ruletu odbranio i peterac Franćesku di Fulviju, dok je Edoardo di Soma promašio gol. Kada se sve sabere, Azuri nisu iskoristili pet peteraca, pa se nisu mogli nadati prolasku među četiri najbolje ekipe u Parizu.

Pored Vogela, koji je spustio roletnu Kampanjinim izabranicima, najzaslužniji za pobjedu Mađara bili su šestostruki strijelac, Manherc i Zalanki, sa četiri pogotka.

Kod Italijana Gonzalo Ećenike i Di Fulvio postigli su po tri gola.

Mađari će u petak igrati sa Hrvatskom za plasman u finale, dok se u drugom polufinalu sastaju Srbija i SAD.