STONI TENIS

Vujović osvojila memorijalni turnir Saša Milačić

Foto: Dejan Lopičić / Lob Sport

Supertalentovana crnogorska teniserka nastavlja sa žetvom trofeja.

Članica beranskog Budima, Anastasija Vujović, u konkurenciji kadetkinja i juniorki osvojila je drugi memorijalni turnir Saša Milačić u Podgorici.

>>> “Sanjam odlazak na Olimpijske igre”

Foto: Dejan Lopičić / Lob Sport

Takođe, epitete najboljih na turniru odbranio je dvojac Novog – Luka Karanović u juniorskoj i Milan Vučetić u kadetskoj konkurenciji.

Istovremeno, Lara Franeta iz ulcinjskog Valdanosa i Đorđe Mitrić iz podgoričkog Spina bili su najbolji među mlađim kadetima, dok su Julija Mitrić (Spin) i Denat Makoli (Priping Priština) slavili u takmičenju najmlađih kadeta.

>>> Zlatna Anastasija Vujović, crnogorska ekspedicija osvojila 12 medalja

Podsjetimo, turnir je okupio 90 takmičara, a odigran je u znak sjećanja na sportskog radnika Sašu Milačića, koji je preminuo od posljedica Covida 19 sredinom januara 2021. godine.

Dugogodišnji takmičar, direktor i predsjednik Budućnosti, bio je član predsjedništva Stonoteniskog saveza SFR Jugoslavije i predsjednik Stonoteniskog saveza Crne Gore.Za doprinos razvoju stonog tenisa kao zaslužnom sportskom radniku dodjeljena mu je titula počasnog člana Balkanske stonoteniske unije.

Glavni grad postuhmno ga je nagradio Zlatnom plaketom za doprinos razvoju sporta u Titogradu i Podgorici.