PARAOLIMPIJSKE IGRE

Rajković i Bakić nosiće crnogorsku zastavu u Parizu

Atletičarka Maja Rajković i stonoteniser Luka Bakić nosiće crnogorsku zastavu na otvaranju Paraolimpijskih igara u Parizu, odlučio je Upravni odbor Paraolimpijskog komiteta (POK).

Rajković će debitovati na Paraolimpijskim igrama, a nastup je obezbijedila osvajanjem četvrtog mjesta  na prošlogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Parizu.

Nosilac je bronzane medalje sa Evropskog prvenstva u Bidgošću 2021. godine. U Parizu takmičiće se u bacanju koplja, u kategoriji F 54 (bacanja iz specijalizovane stolice).

Bakić, koji je osmi igrač svijeta u kategoriji S10,  drugi put nastupiće na Paraolimpijskim igrama, nakon što je prije tri godine u Tokiju zaustavljen u četvrtfinalu pojedinačnog i ekipnog dijela.

Bio je član crnogorskog tima, koji je na Evropskom prvenstvu u Helsingborgu 2019. godine osvojio bronzanu medalju.

U Parizu će, pored Bakića i Rajković, drugi put na Paraolimpijskim igrama nastupiti stonoteniser Filip Radović i strijelac Milan Đinović. Radović je u Tokiju osvojio bronzanu medalju.

Svečano otvaranje igara zakazano je za 28. avgust.