RUKOMET / KADETSKO SP (Ž)

Crna Gora na krilima Ramusović riješila Angolu

Crna Gora je pobjedom počela nastup na Svjetskom prvenstvu za igračice do 18 godina u Kini.

Generacija, koju predvodi trener Tatjana Jeraminok, savladala je Angolu 26:16 i na pravi način otvorila grupnu fazu.

Duel je bio izjednačen do 17. minuta (7:7), nakon čega je Crna Gora golovima Ramusović, Andrijašević i Ceklić povela 10:7 u 21. minutu. Na velikom odmoru prednost je bila četiri gola – 14:10.

Odlično su naše djevojke otvorile drugo poluvrijeme i poslije golova Mitrović, Peličić i Ramusović povele 17:10 u 35. minutu, čime su trasirale put ka pobjedi.

Deset igračica upisalo se u strijelce, Nina Ramusović je bila najefikasnija sa sedam golova, dok je Elena Mitrović pet puta zatresla mrežu rivala. Teodora Rončević je upisala šest odbrana.

Naredni protivnik na Svjetskom prvenstvu sjutra od osam sati po našem vremenu biće Nigerija.