CRNA GORA - BJELORUSIJA (18:00)

Debi selektora i provjera u ljetovalištu

Nakon više od četiri mjeseca fudbalska reprezentacija Crne Gore vraća se na teren.

Naša selekcija danas od 18 sati u Antaliji sa Bjelorusijom igra prijateljsku utakmicu, koja će biti debitantska za Roberta Prosinečkog na mjestu selektora nacionalnog tima.

Biće to prilika da hrvatski trener do tančina uvidi kako ekipa diše te krene sa sprovođenjem sopstvenih ideja kroz koje želi da poboljša igru reprezentacije. Do sada je akcenat stavljen na borbu, žrtvovanje i timski duh koji, u svim njenim limitima, oduvijek i krase Hrabre sokole.

Ofanzivni i tehnički dotjeran fudbal termini su koje je Prosinečki često upotrebljavao po preuzimanju Crne Gore, pa će biti zanimljivo vidjeti začeće svega navedenog upravo u današnjem susretu, koji služi kao priprema za izazove na jesen u Ligi nacija.

Četiri puta do sada su igrale Crna Gora i Bjelorusija, sva četiri puta u pitanju su bili prijateljski susreti. Sve je krenulo 18. novembra 2009. kada je Mirko Vučinić golom u 80. minutu donio minimalnu pobjedu našoj reprezentaciji – 1:0.

Potom su dvije selekcije 14. avgusta 2013. remizirale – 1:1. Sergej Kornilenko je pogodio iz penala u 16, a opet Vučinić poravnao u 62. minutu.

Usljedio je remi bez golova 29. marta 2016, a posljednja utakmica dogodila se 19. novembra 2019. Tada su Hrabri sokoli slavili 2:0, a brzopotezne pogotke potpisali Stefan Mugoša u 9. i Sead Hakšabanović u 14. minutu.

Drugu pripremnu utakmicu naša selekcija igra u ponedjeljak, takođe u turskom ljetovalištu, a suparnik će biti Sjeverna Makedonija.