Trio Marija Leković-Nikolina Ilić-Bojana Kovačević vodio je večeras Crnu Goru da veoma bitnog brejka u Rigi protiv Ukrajine (79:61) u 4. kolu E grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Lekovićeva je dirigovala igrom, bila nejfikasnija sa 22 poena i što je bitnije za plejmejkera, odlično razigravala saigračice, sa čak devet asistencija.
“Ovo nije obična već ogromna pobjeda za nas. Pokazale smo da ova generacija imamo budućnost. Nećemo stati ovdje. Idemo da pobijedimo i preostale utakmice u grupi”, poručila je Leković.
Crna Gora će prvi dio kvalifikacija finiširati utakmicama u Baru protiv Azerbejdžana u subotu i Bugarske u utorak. Baranka je pozvala sugrađane da dođu u što većem broju u Topolicu.
“Na momente je bilo teško, neke igračice su se istrošile, imale veliku minutažu jer su nam falile Dragana i Jovana. Zbile smo redove, pokazale da itekako možemo i kada smo oslabljene. Morale smo da zaustavimo Jagupovu, pravog lidera Ukrajine. Nije bilo lako. Htjela bih da pozovem publiku da nas podrže jer nam treba šesti igrač u finišu E grupe, pogotovo protiv Bugarske“, dodala je Leković.
Ilić je ubacila šest od 11 šuteva van linije 6,75 i dala glavni doprinos u razbijanju ukrajinske zone.
“Velika pobjeda, ušle smo u meč maksimalno fokusirane, sa velikom željom. U napadu smo imale odgovor na njihovu zonu. Željela bih da se zahvalim selektorki Škerović što mi je ukazala priliku. Uradila sam sve što je mene da opravdam ukazanu minutažu i iskoristim priliku“, kazala je Ilić.
Kapitenka Kovačević meč je završila sa 19 poena i iznijela veliki teret pod oba obruča.
“Vjerovale smo jedna u drugu. Mislim da ova ekipa može lijepe stvari da uradi kada smo skladne. Svi smo doprinijeli ovoj pobjedi, sve igračice su istupile, dale maksimum, igrali smo kao tim, a kada tako onda možemo velike stvari da uradimo. Imale smo samo par minuta kada se nismo snašli ali brzo smo odreagovali, pronašli njihove slabe tačke i iskoristili ih“, rekla je Kovačević.
SEMAFOR
Bugarska – Azerbejdžan 120:40