Iz Helsingborga se vidi četvrtfinale

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je Mađarsku 24:18, u trećoj rundi grupe B Svjetskog prvenstva koje se održava u Švedskoj Norveškoj i Danskoj.

Kako je ulog bio prvo mjesto, očekivao se dinamičan start meča, a upravo to smo i dobili. Povela je naša reprezentacija golom Itane Grbić, a onda na krilima raspoložene Dijane Mugoše stekla prednost od dva gola razlike.

Nakon toga uslijedile su oscilacije u redovima Lavica i uprkos raspoloženosti Marte Batinović na golu, napad je zakazao, što su Mađarice iskoristile i postizale golove u serijama, gdje su se istakle Viktoria Lukač i Nikoleta Pap, pa su nakon završenih 30 minuta vodile sa tri razlike.

Početak drugog poluvremena pripao je Crnoj Gori koja je nakon šest minuta igre došla do izjednačenja, a zatim i do prednosti i napravila veliku seriju od 6:0. Pogađale su Mugoša, Matea Pletikosić i Tatjana Brnović, dok je Batinović nastavila da blista na golu.

Mađarice su postigle gol nakon čak 13 minuta igre kada je u nastavku pogodila Petra Vamoš, i upravo tada su pokušale da ubrzaju igru, ali im to nije polazilo za rukom.

Da je energija prenosiva, pokazalo se u poslednjih deset minuta, uključile su se Itana Grbić i Ivona Pavićević u ofanzivi, za novu seriju izabranica Bojane Popović, i tako uspjele da tasiraju put ka velikoj pobjedi.

Najefikasnije u našoj reprezentaciji bile su Mugoša sa osam pogodaka, jedan manje postigla je Brnović.

Epitet junakinje nakon meča, potpuno zasluženo pripao je savršenoj Marti Batinović koja je imala nevjerovatnih 16 odbrana.

Crna Gora ovim trijumfom prenosi maksimalna četiri boda, Mađarska dva, dok će Kamerun narednu fazu dočekati bez bodova.

Ako u četvrtak savladaju drugoplasiranu ekipu grupe A, samo bi teorija mogla da im zaustavi put ka Herningu i završnici Svjetskog šampionata.