Rukometaši Crne Gore prvi put su na okupu nakon 30. aprila. U sklopu EHF sedmice Vladimir Šola je okupio Lavove koji će u četvrtak odigrati prijateljsku utakmicu protiv Rumunije.
Ovo okupljanje naših rukometaša pamtiće se po povratku Nemanje Grbovića. Borbeni pivot se oporavio od povrede i ponovo navukao crvenu opremu u kojoj je odigrao mnogo fantastičnih utakmica.
“Osjećaj je predivan, jedva sam čekao da se vratim. Prošlo je neočekivano dosta vremena, propustio sam polusezonu u klubu, ali sada sam spreman i jedva čekam utakmicu“, rekao je Grbović.
Ova akcija poslužiće kao neka uvertira pred početak priprema za Evropsko prvenstvo. I zbog toga ne žele Grba i drugovi da je posmatraju kao prijateljsku. Biće ovo specijalna utakmica i za našeg pivota koji već šest godina igra u Rumuniji.
“Gledaćemo kao da nije. Biće zanimljivo i sa moje strane, tamo sam šest godina, osjećam se lijepo“, ističe Grbović koji je pratio svoje saigrače u kvalifikacijama i istakao da je lako suditi kada gledate utakmice na TV-u.
“Lako je tako, vide se greške, bilo ih je. Bitno je da su to greške koje mogu da se isprave i to nam je glavni cilj. Sa selektorom sam bio u kontaktu, odradio sam prvi trening. Imam utiske od momaka koji su mi prenijeli da je sve dobro, atmosfera je super“.
Naša reprezentacija žrijebana je u grupi C na prvenstvu Evrope čiji je domaćin Minhen, a rivali su nam Mađarska (12. januar), Island (14. januar) i Srbija (16. januar).
“Rano je da pričamo o nekim očekivanjima. Vidjećemo ko će u kakvom će ko sastavu biti, najbitnije je da budemo zdravo i kompletni“, poentirao je Nemanja Grbović.