EVROPSKO PRVENSTVO

Juniori nakon preokreta ispustili pobjedu

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je na startu Evropskog prvenstva, koje se održava u Burgasu. Španija je u 1. kolu grupe A slavila 8:6 (1:3, 2:1, 2:2, 3:0).

Naš tim je odlično ušao u utakmicu i nakon prve četvrtine vodio 3:1.

Iako su Španci brzo uhvatili rezultatski priključak, Crna Gora je sve do finiša meča imala prednost (4:3, 5:4, 6:5), da bi rival prvi put poveo dva i po minuta prije kraja 7:6.

Bilo je prilika da se izbjegne poraz, napad je zakazao kada je bilo najvažnije, naš tim u završnih osam minuta nije postigao gol

Posljednja šansa ispuštena kada nije realizovan napad sa igračem više, nakon tajm auta.

Španija je imala 40 sekundi da sačuva gol prednosti, a u posljednjim trenucima i došla do konačnih 8:6.

Tri gola za Crnu Goru postigao je Balša Vučković, po jedan Srđan Janović, Tim Perov i Nikola Petrović.
U 2. kolu naša selekcija sjutra od 13 i 15 igra protiv Mađarske.