Tri gola u dvije utakmice za reprezentaciju postigao je Milutin Osmajić.
Napadač Prestona zatresao je jednom mrežu u pobjedi nad Andorom (2:0), dok je dva puta pronašao metu u porazu od Slovenije (2:3). Time je stigao do kote od sedam golova u 34 nastupa za državni tim.
Ipak, uprkos još jednoj veoma dobroj predstavi statistog Nikšićanina, naročito protiv Slovenije, selekcija Mirka Vučinića nije uspjela da to pretoči u pozitivan rezultat. Osmajić je nakon utakmice ovako prokomentarisao aktuelni trenutak u razgovoru za Lob Sport.
Kako si vidio meč?
“Svaki poraz je težak, bilo da je prijateljska ili neka bitnija utakmica. Pokazali smo da možemo da igramo sa svkaom reprezentacijom. Moramo malo bolje da poradimo na tome kad imamo prednost da je zadržimo. Znamo što je bilo protiv Hrvatske kad smo vodili 2:0, pa izgubili 2:3, a slično nam se desilo i sada. Možemo dosta da doguramo”, poručio je Osmajić.
Treći meč zaredom, računajući i Hrvatsku, gdje daješ gol u dresu reprezentacija. Vidjeli smo okršaj dva napadača iz Čempionšipa – Vipotnika (Svonsi) i tebe, obojica po dva gola…
“U Čempionšipu se dosta igra otvoreno i napadači su ubitačni. Ali, kad igram za ovaj grb i državu ne treba mi nikakav drugi motiv. Gledam samo gol i to je to. Žao mi je što nijesmo dobili, ali vjerujem da hoćemo kad bude najvažnije”, naglasio je Osmajić za Lob Sport.