Lale procvjetale protiv Crne Gore

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je u prvom meču razigravanja od petog do osmog mjesta na Svjetskom prvenstvu. Nije bilo lako naći motivaciju da se ovaj meč odigra kvalitetno kao prethodni, što se na terenu i pokazalo pa su naše djevojke izgubile od Holandije 28:25.

Lavice su dobro otvorile meč, čak u dva navrata imale plus pet, ali drugih 15 minuta prvog dijela nisu išli na ruku ekipe Bojane Popović. Skoro sedam minuta bila je Crna Gora bez pogotka što su Holanđanke iskoristile izjednačile, a potom u finišu poluvremena serijom 4:0 povele.

Sjajno poluvrijeme odigrala je Dijana Mugoša, dok je na drugoj strani pogađala Dion Hušer.

Nastavak je obilježila sjajna rola Marine Rajčić, ali igralo se dosta tvrdo, a obije reprezentacije imale su prazne minute, što je u ovom trenutku odgovaralo Holandiji koja je čuvala prednost.

Uspjela je naša reprezentacija da stekne egal preko Jelene Despotović, pa zatim i Mugoše, ali je onda uslijedila serija od tri vezana gola Lala koje su otišle na plus tri.

Osjetile su Holanđanke nervozu u redovima mediteranske ljepotice, pa su krenule da pogađaju, a pritom i povećaju prednost na tri minuta do kraja i već tada se mogao naslutiti poraz, a tačku na meč stavila je Keli Dulfer kada je pogodila prazan gol Crnogorki.

Mugoša je sa šest golova bila najefikasnija u našem timu, pet je postigla Tatjana Brnović, a četiri Nina Bulatović. Sedam pogodaka je u dresu Holandije upisala Hušer.

Drugi meč u razigravanju Crna Gora odigraće protiv Češke (nedelja, 13:00), koja je ranije danas poražena od Njemačke 32:26.