Lavice završile Svjetsko prvenstvo kako treba

Rukometašice Crne Gore su Svjetsko prvenstvo u Danskoj, Švedskoj i Norveškoj završile na sedmoj poziciji. Koliko-toliko pravda je zadovoljena, jer su Lavice zaslužile da nakon domaćinskog suđenja u duelima sa Šveđankama i Dankinjama, te tijesnog poraza od Holandije, pobjedom zatvore šampionat, što su i učinile u duelu sa Češkom 28:24 (14:10).

Osvajanjem sedme pozicije jasno je da će se Crnogorke za plasman na Olimpijske igre u Parizu boriti sa Slovenijom, Paragvajem i poraženim iz meča za peto mjesto na SP između Holandije i Njemačke (13 sati).

Odlično su naše rukometašice otvorile meč. Hitra Nina Bulatović i Tatjana Brnović na crti, donijele su Crvenima 3:0. Nakon pogodaka Tanje Ivanović, Dijane Mugoše i Itane Grbić na semaforu je pisalo 6:1.

Došlo je nedugo zatim do pada u igri Marine Rajčić i drugarica, skoro deset minuta nisu mogle do gola, što su Čehinje iskoristile da vežu pet golova i izjednače na 7:7. Veliku pomoć imale su od golmanke Kudlačove, koja je odbranila i sedmerac Mugoši.

Pohvatale su potom Lavice konce, stekle u 26. minutu tri gola prednosti (11:8), da bi na poluvrijeme otišle sa plus četiri (14:10).

Na startu drugog dijela igre Brnović i Bulatović su vratile maksimalnih šest golova viška, poslije čega je sve bilo samo odrađivanje posla za naše dame.

Crvene je do pobjede predvodila Grbić sa sedam pogodaka. Bulatović je postigla pet golova, Brnović četiri, Anastasija Marsenić tri, Mugoša, Ivanović i Godeč po dva, Bobana Klikovac jedan.

U poraženom timu istakle su se Jerabkova, Striškova i Suštačkova sa po pet golova.

Za igračicu utakmice proglašena je golmanka Crne Gore, Marina Rajčić.