Uprkos dvostrukom vođstvu Crna Gora ni iz četvrtog pokušaja nije uspjela da savlada Sloveniju.
Selekcija Mirka Vučinića odigrala je veoma dobro prvo poluvrijeme i uz dva pogotka Milutina Osmajića imala prednost. Međutim, gosti su u prijateljskoj utakmici pod Goricom slavili (2:3).
Utiske nakon utakmice za Lob Sport podijelio je vezista reprezentacije Marko Janković.
Bilo je i dobrih i loših stvari?
“Definitivno moramo da budemo pozitivni i optimistični. Pogotovo je u prvom poluvremenu bilo jako dobrih stvari koje treba da nam posluže kao primjer kako treba da igramo u budućnosti. Bilo je i grešaka, njih treba ukloniti i truditi se da ih bude što manje. Mislim da protiv jedne ovakve reprezentacije, koja je jako kvalitetna i koja je bila na Evropsko prvenstvu, odigrati utakmicu u ovom ritmu i stvarati dosta šansi, mislim da je to iskorak, ali definitivno rezultatski značaj nije u prvom planu, međutim ovakve greške ne smijemo da dopustimo kada dođe do takmičarskih utakmica”, započeo je Janković razgovor za naš portal.
Vezni red sa Andrijom Bulatovićem i tobom funkcioniše dobro. Kako ti se čin naš mladi vezista?
“Nije slučajnost što ga njegov klub toliko poštuje i ukazao mu je povjerenje dajući mu novi ugovor. On je jako mlad, ima još puno da uči i radi kako bi stekao dosta rutine, ali definitivno nema dileme da je pred njim velika budućnost ukoliko nastavi marljivo da radi i sluša svoje trenere i selektore. Jako dobra saradnja za sada, može biti i bolja, ali generalno ko god da igra, što se tiče želje i motivacije, kod nikog to ne izostaje”, naglasio je Cetinjanin.
Mislim da igraš fudbal karijere, da si zaslužio nagradu za najboljeg CG igrača u godini. Kako si zadovoljan svojom partijom, igrao si najveći nivo, postizao golove u Ligi šampiona, da li je ovo zenit tvoje karijere?
“Hvala nam takvom mišljenu. Nezahvalno je da donosim takav sud. Radim sve što je do mene, uživam u fudbalu, trudim se da doprinesem svom timu i reprezentaciji, da se ujedno na neki način zabavim, ali da to ne utiče na ozbiljnost i profesionalizam.
Volim fudbal, treniram ga i igram toliko godina…Sve je do mene. Javno mjenje je odlučilo da najbolji igrač bude Nikola Krstović, a po meni je to zasluženo, ipak je ostvario ozbiljan i veliki transfer, radi se o kvalitetnom fudbaleru. Ja se s time ne opterećujem, niti upoređujem sa drugima, isključivo se upoređujem sa samim sobom od juče i to je jedina borba koju imam. Sa svojim timom i saigračima iz reprezentacije – aspolutno ne”, zaključio je igrač Karabaga za Lob Sport.