Neočekivan poraz od Japana B

Bez osvojenog seta protiv Japanaca. Foto: OSCG

Odbojkaška reprezentacija Crne Gore iznenađujuće je izgubila u Kolašinu od Japana B 0:3 (18:25, 20:25, 16:25) u prvoj od dvije pripremne utakmice za Evropsko prvenstvo. Potom su odigrana još dva seta po dogovoru, a oba sastava osvojila su po jedan.

Sastav Ivana Joksimovića već na startu prvog seta pokazao je da to neće biti njihova noć. Japanci su poveli 1:5 i potom održavali razliku. Naša selekcija prišla je na 10:12, ali to je bilo sve. Suparnik je vezao nekoliko poena, stigao do 12:19 i tu je praktično prvi set i riješen.

Potom je u drugom seti viđen praktično deža vi. Japan je poveo 1:4 te bez problema održavao razliku. Crna Gora je pokušala da uhvati priključak, ali su gosti bili odlučni i stigli do 11:17, što je bio jasan signal prema vođstvu 0:2 u setovima, iako je naš tim stigao do 18:20, ali uzalud jer je Japan serijom 5:2 kompletirao zadatak i prišao na set od neočekivanog trijumfa.

Indolentnost je plaćena i na startu trećeg seta – Japan je ponovo poveo 1:4, a domaćin bio prinuđen da juri zaostatak. Međutim, pri vođstvu Japana 6:14 bilo je jasno da će se Joksimovićev tim teško izvući. Na kraju su gosti, apsolutno zasluženo, slavili 16:25.

Đorđe Jovović sa 13 i Bojan Strugar sa 11 bili su najefikasniji igrači Crne Gore. Judai Arai sa 13, kapiten Masairo Janagida sa 11 te Hiroto Nišijama i Hiroito Kašimura sa po 10 poena vodili su goste do trijumfa.

Iako su gosti osvojili prva tri seta, po dogovoru dvojice selektora odigrana su još dva. Crnoj Gori pripao je četvrti (25:18), a Japanu peti set (20:22).

Jesu, sportskim žargonom, noge teške nakon zahtjevnih priprema u Kolašinu pred velike izazove na Evropskom prvenstvu. Ipak, poraz od Japana B, bilo 0:3 ili 1:4 u setovima, itekako služi kao istinsko upozorenje uoči kontinentalnih izazova u Skoplju.

Priliku za popravni, posljednju u sklopu priprema, odbojkaši protiv istog suparnika imaju već sjutra od 17 sati na istom mjestu.

CRNA GORA – JAPAN B 0:3 (18:25, 20:25, 16:25) / 1:4 (18:25, 20:25, 16:25, 25:18, 20:22)

SC Kolašin. Sudije: Jelena Mitrović, Stefan Osmajić. Gledalaca: 500.

CRNA GORA: Minić 3, Ćinćur 6, Babić 4, Zvicer 9, Peruničić 1, Ćaćić 7, Joksimović 8, Rovčanin (libero), Delić (libero), Milić 4, Strugar 11, Jovović 13, Đurović 3, Dubak, Milenković 2. Selektor: Ivan Joksimović;

JAPAN: Fukatsu 5, Takanaši 9, Janagida 11, Nišijama 10, Tsuiki (libero), Ka. Takahaši (libero), Namba 2, Jamazaki 8, Ke. Takahaši 5, Asano 4, Arai 13, Kašimura 10, Šimokava 1, Savada 6. Selektor: Koičiro Šinbo.