Odbojkašice se uozbiljile nakon prvog seta i počistile Faranke

Slavlje odbojkašica (foto: CEV)

Crnogorske odbojkašice su maksimalnom pobjedom nad Farskim ostrvima 3:0 (25:23, 25:17, 25:8) u poslednjem kolu B grupe zacementirale prvo mjesto pred fajnal-for CEV Srebrne lige u Gracu.

Opijene velikom pobjedom nad Portugalkama, djevojke Milorada Krunića su opušteno ušle u meč. Tačnije do opuštanja je došlo pri rezultatu 16:12, što su slabašne gošće iskoristile da preokenu rezultat (20:8) i diktiraju tempo do finiša prvog perioda (22:23). Tada su domaće predvođene Danijelom Džaković vezale tri poena i povele 1:0 u setovima.

U narednoj dionici su naše odbojkašice bile mnogo ozbiljnije, odmah su povele 6:0 i držale protivnika na sigurnom odstojanju.

Identična situacija je viđena u poslednjem setu. Nakon startnih 6:0, odbojkašice Crne Gore su povećavale prednost i dozvolile protvnicama samo osam poena.

U našem timu dvocifren je bio trio Džaković-Saška ĐurovićKatarina Budrak sa po 10 poena, po osam su zabilježile Dijana Vuković Teodora Rakočević. Na drugoj strani Sofia Puškus 13 poena.

Na putu do prvog mjesta u grupi Crna Gora je izgubila samo od Portugala u Portu 1:3, u drugom kolu, a sve ostale mečeve dobila je bez izgubljenog seta.

Slijedi završnica u Gracu, na kojoj će Crna Gora u polufinalu igrati sa drugoplasiranom selekcijom grupe A, Estonijom ili domaćinom Austrijom.