Oslabljeni Lavovi izgubili i od Slovenije

Treći kontrolni meč, treći poraz. Rukometaši Crne Gore izgubili su u drugom kolu Kroacija kupa u Poreču od Slovenije – 32:37. I u ovom duelu Vlado Šola je morao da kombinuje, pa su zbog sitnih povreda poštedu dobili kapiten Mirko Radović i njegov prezimenjak Luka, pa je poziciju desnog krila morao da pokriva bek Risto Vujačić.

Kako je Šola i najavio, i u ovom duelu je svim igračima pružio šansu, a Slovenija je put ka pobjedi trasirala početkom drugog poluvremena. Tokom prvih 30 minuta Lavovi su u nekoliko navrata imali prednost.

Iako dva puta poražena, Crna Gora iz Poreča se vraća nakon što je pokazala mnogo pozitivnih stvari, uz ocjenu da ima dovoljno vremena i prostora da se neki segmenti u igri podignu na veći nivo.

Najefikasniji u redovima naše selekcije bili su Vuko Borozan i Vuk Lazović sa po pet golova. Nebojša Simić je u prvom poluvremenu upisao osam odbrana, a Nikola Matović sedam u drugom dijelu.