Ništa ljepše nego kada se vrijedan rad i trud isplati. U to nema dilemu kapitenka ženske odbojkaške reprezentacije Nikoleta Perović nakon istorijskog uspjeha i izborenog plasmana na Evropsko prvenstvo.
Djevojke su pokazale nevjerovatan karakter kada je bilo najteže i za to su nagrađene nevjerovatnim uspjehom. Nikoleta je i predvodila ekipu sa 24 poena.
“Čestitam svojoj ekipi na nevjerovatnoj utakmici, velikoj borbi. Iz loše igre, minusa smo uspjele da se vratimo, pokazale smo timski duh, pokazale smo sve ono što smo radile prethodnih dva mjeseca. Mnogo mi je drago, presrećna sam i preponosna na svoju ekipu. Atmosfera je bila fenomenalna, mi smo se držale naše taktike, ispoštovale smo je do kraja, slavile i ostvarile ovaj istorijski rezultat“, kazala je Perović.
Presrećna zbog velikog uspjeha je i Tijana Tvrdišić.
“Ponosna sam na sve djevojke jer smo uspjele da odradimo utakmicu kako treba. Upravo onako kako smo se spremale cijelo vrijeme. Ostvarili smo tri boda koje su jako važne za naše kvalifikovanje Evropsko prvenstvo. Moramo da nastavimo u istom ritmu kako bi pobijedili Letoniju koja nam slijedi i slavili u nedjelju u potpunosti“, ističe Tvrdišić.
Djevojke ipak nisu zadovoljne samim plasmanom, već to žele da pečatiraju u nedjelju protiv Letonije (19.00). Perović poručuje da će im biti potrebna i pomoć navijača.
“Da bi završile posao, potrebna je pobjeda u nedjelju. Igramo kući, u Kolašinu i ovim putem bih pozvala publiku da zajedno sa nama ispiše istoriju“, zaključila je sjajna odbojkašica.
Ulaz u SC Kolašin je besplatan.