Raspršen san Lavica

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od domaćina Danske u četvrtfinalu 26:24, koja će se u polufinalu sastati sa reprezentacijom Norveške.

Ono što smo i očekivali to smo i dobili, Lavice su opravdale svoj nadimak, a u prvom poluvremenu na momente uzdrmale Dankinje. Igralo se gol za gol, raspoložena je bila Nina Bulatović u našim redovima, dok su kod domaćina lijepo koristile minute Ana Hansen i drugarice.

U dva navrata vodila je Crna Gora, ali se Danska u dvije serije uspjela da stekne plus tri prije odlaska na veliki odmor i tako uz dodatnu pomoć sa tribina traži pobjedu protiv hrabre Crne Gore.

Upravo ih je to i motivisalo za kvalitetan nastavak, pa su Dankinje odlično otvorile drugi dio meča. Za prvih deset minuta nastavka, devet golova postigle su domaće, dok su izabranice Bojane Popović postigle četiri, i time je domaćin turnira sticao prednost koja je vremenom rasla.

Lavice su se razdrmale u poslednjih deset minuta, spuštale se na dva gola minusa, najviše zahvaljujući večeras sjajnoj Bulatović, a ta energija prenijeta je na Itanu Grbić i Dijanu Mugošu koje su spustile na dva gola zaostatka na dva i po minuta do kraja.

Ipak, nije bilo snage za veliki preokret, dovoljno su iskusne bile Dankinje koje su trošile napad, i možemo reći mirno, privele meč kraju.